Ananás nám dokáže naštartovať trávenie a zmierniť pocit preplneného žalúdka! Vyskúšajte a uvidíte!

Pocity ťažkého žalúdka, pálenie záhy alebo nadúvanie. Patria do zoznamu nepríjemností, ktoré súvisia s problémami s trávením…

Jedným z najlepších prírodných produktov, ktoré nám pomôžu trávenie naštartovať, je  ananás. Toto ovocie s naším telom dokáže doslova zázraky.

Ananás je viac ako z troch štvrtín svojej hmotnosti tvorený vodou. Zvyšná štvrtina potom pripadá na cukry, kyseliny, bielkoviny a minerálne látky.

Najlepší, najchutnejší a najzdravší je ananás čerstvý, nekonzervovaný.

Ten je totiž prevarený a často je skladovaný aj mnoho mesiacov. Tým stráca až 60 percent svojich vitamínov a ďalších zdraviu prospešných látok.

V čerstvom ovocí alebo v jeho nepasterizovanej šťave potom nájdeme napr. vitamíny A, E, B1, B2, množstvo vitamínu C a minerálne látky, ako je vápnik, železo, fosfor, alebo draslík. Obsahuje aj enzým bromelín, ktorý odbúrava bielkoviny, čím práve napomáha tráveniu. V kompótovanom ananáse sa pritom prakticky všetok bromelín stačí rozložiť. Na využívanie jeho zdravotných benefitov, vrátane podpory trávenia, tak musíte staviť na ananás čerstvý.

Ananás na ľudské telo má najviac benefitov, ak je konzumovaný ako dezert po jedle.

V tej chvíli sa enzým bromelín postará o pomoc s rozkladaním zjedených potravín, čím výrazne uľahčuje život a prácu našej pankrease, ktorá je už tak naším životným štýlom silne zaťažovaná. Svojím zložením potom pomáha tiež správne pracovať našim črevám a dokonca aj obličkám, vďaka čomu pomáha telo odvodniť od zadržiavanej vody a tým odbúrava opuchy.

Zaujímať by vás mohlo aj to, že ananás pomáha rozpúšťať krvné zrazeniny v tele, takže chráni aj pred trombotickými problémami, infarktmi a mozgovou mŕtvicou Doprajte si ananás, vaše zdravie a telo vám poďakuje!

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme.