Babička začala jesť svoje vlastné jedlo v reštaurácií: Prišiel ku nej čašník a povedal jej niečo, čo nikto nečakal a všetkých zákazníkov šokoval!

Daniel pracuje  v kaviarni ako čašník už nejaký ten piatok. Zákazníkov obsluhuje podľa potreby, je milý a usmievavý a svoju prácu miluje.

Jedného dňa do kaviarne prišla staršia babička, posadila sa, vytiahla si suchú kôrku a začala obedovať priamo pred jeho očami.

Bola zjavne buď bez domova alebo veľmi chudobná. Táto babička povedala čašníkovi, že jej je veľká zima a požiadala ho, aby jej nalial pohár horúcej vody.

Zákazníci, ktorí videli,  čo si babička vypýtala, sa začali báť, že ju čašník vyhodí, pretože nesmie jesť vlastné jedlo v jeho kaviarni a ešte si vypýtala čistú vodu. Stalo sa ale niečo, čo nikto nečakal.

Čašník Daniel jej pripravil čaj, naložil plné balenie všetkých druhov sladkého pečiva, zabalil bochník chleba, položil ho na stôl a povedal, že teraz prinesie aj teplú polievku. Babička, neveriac vo svoje šťastie sa takmer rozplakala.

Čašník k pani pristúpil a podal jej horúcu polievku. Žena pri vedľajšom stole nemohla uveriť svojim očiam. Nikdy by si nepomyslela, že na svete sú ešte tak dobrí ľudia.

Na internete nájdete mnoho podobných prípadov o dobrých ľuďoch, ktorým nie je ľahostajný život ostatných a predovšetkým tých, ktorí už majú skoro celý život za sebou a chcú si užívať pokojnú starobu.

Tento čašník ukázal, že má srdce na správnom mieste. Kaviareň sa vďaka tomuto činu stala veľmi obľúbenou aj u ďalších zákazníkov.

Dobré skutky by ľudia mali robiť oveľa častejšie. Stačí maličkosť aj tie dokážu ľuďom urobiť krásny deň a veľkú radosť.

Šírte tento príbeh, urobme tento svet trochu lepším!

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho so svojimi priateľmi.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane.