Bezdomovec odmietol aj operáciu aj strechu nad hlavou, len aby mohol byť so svojím psíkom…

Muž menom Donald Dickerson je živým dôkazom toho, že niekedy nie je dôležité mať peniaze a strechu nad hlavou, ale vedomie, že človek nie je na svete sám.

Medzi Donaldom a jeho psíkom Duudom je veľmi silné puto. Donaldovi na ničom inom nezáleží ako na jeho štvornohom chlpatom priateľovi.

Muž je kvôli psíkovi pripravený vzdať sa úplne všetkého, len aby ho mal stále po svojom boku.

„Každý deň, keď sa naňho pozriem, viem, že som zamilovaný. Dal som mu meno Duude, pretože je to môj kamarát. Je medzi nami veľmi silné puto.“

„Stál pri mne deň i noc,“ dodáva Donald, ktorý nedávno strávil dni aj noci v lesnom táborisku v Greensboro v Severnej Karolíne v spoločnosti svojho psíka.

Čo je však prekvapujúce je, že Donald mal možnosť získať strechu nad hlavou, ale musel by sa kvôli tomu vzdať milovaného psíka. Odmietol, aby mohol byť aj naďalej so svojim psom.

„Už som si mohol nájsť bývanie, ale chceli, aby som vyriešil situáciu so svojim psom. Mal som ho dať preč. To ale neurobím,“ priznáva Donald.

Donalda trápia aj zdravotné problémy. Opuchnuté kolená mu už nejaký čas robia problémy. Spôsobujú veľa bolesti a chôdza sa stáva čím ďalej tým viac problematickou. Potrebuje operáciu čiastočnej náhrady kolena, ale lekári mu nakoniec oznámili, že musí ešte počkať, kým si nenájde byt, pretože sa oň po operácii musí niekto starať.

Ešte nenašiel miesto, kedy by bol so svojim psom vítaný. Avšak to mu nezabránilo, aby sa snažil ešte viac. Duude je pre neho každopádne tým najdôležitejším v živote. Pokiaľ by to všetko malo znamenať, že sa ho musí vzdať, radšej bude ďalej bez domova a bez zásahu lekárov.

Radšej bude žiť s bolesťou, než aby sa mal rozlúčil so svojim verným psím priateľom Duudom. Našťastie sa však konečne našiel útulok pre bezdomovcov, ktorý v súčasnej dobe spolupracuje s ďalšími agentúrami, aby im pomohli nájsť miesto, ktoré budú obaja nazývať domovom. Veľmi dúfame, že sa to čím skôr podarí a držíme im palce!
Mohlo by vás zaujímať:

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a rodinou a šírte radosť a šťastie vo svojom okolí.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!