„Celý život na mňa ukazovali prstom. Prijala som samú seba, začala som veriť v Boha a on mi do cesty konečne poslal lásku“

Nepochybne sa zhodneme na tom, že vnútorná krása je oveľa dôležitejšia ako tá vonkajšia. Žiaľ, vo väčšine prípadov náš vzhľad odráža to, ako na nás ostatní ľudia nazerajú a ako sa k nám správajú.

31-ročná Karine de Souzová to pozná veľmi dobre, ale aj napriek tomu si vybudovala svoje sebavedomie a vieru v Boha, aby naplno žila svoj život.

A práve jej sebadôvera a neotrasiteľná viera v Boha boli dve veci, ktoré sa Edmilsonovi páčili. Bezhlavo sa do nej zamiloval.

Pre Karine bol život dlhou a náročnou cestou plnou prekážok. Zriedkavé kožné ochorenie jej diagnostikovali už vo veku 3 rokov. Xeroderma pigmentosum, tiež známa ako XP, sa často prejavuje v podobe extrémnych spálenín už po niekoľkých minútach pobytu na plnom slnku. Dve hlavné zložky ochorenia sú suchá koža (xeroderma) a zmena farby kože (pigmentosum).

Je to ochorenie, na  ktoré bohužiaľ neexistuje žiadny liek.

Od chvíle, keď bola Karine diagnostikovaná táto choroba, bola jej rodina vždy pri nej. „Moja rodina je pre mňa celým svetom, boli vždy pri mne a pomáhali mi vždy, keď to bolo potrebné, najmä moji rodičia.“  Našla si aj novú komunitu, ktorá pozostáva z ľudí mimo jej rodiny a priateľov, ktorí ju podporujú.  „Zdieľam trochu zo svojho života na sociálnych sieťach, a tak pomáham mnohým ľuďom vyrovnať sa s ťažkými životnými situáciami.“

A prostredníctvom sociálnych sietí sa Karine zoznámila so svojím manželom Edmilsonom.

V jeden deň Karine zverejnila na svojej facebookovej stránke obrázok spolu s textom o predsudkoch, ktorým čelí. Príspevok prevzala a zdieľala iná facebooková stránka, ktorej sledovateľom bol Edmilson,. Keď videl príspevok, navštívil Karinin profil a poslal jej žiadosť o priateľstvo.

„Poslal mi žiadosť o priateľstvo, prijala som, ale neuvedomila som si, že sa chystám stretnúť veľkú [lásku] svojho života,“ pripomenula. Po piatich mesiacoch písania sa konečne stretli osobne. „Zamilovala som sa, je to naozaj úžasný muž,“ povedala.

Onedlho Edmilson požiadal Karine o ruku a ona samozrejme súhlasila. Keď sa ich príbeh stal virálnym, profesionálny fotograf Daniel Panissonn na nich narazil na Instagrame a ponúkol páru, že ho nafotí.

Ich vzťah je krásny príbeh plný inšpirácie, ktorý vo vás prebudí ten najkrajší zmysel života.

Daniel, profesionálny fotograf, zdieľal na svojom facebookovom profile tento príspevok, ktorý sa okamžite stal virálnym.

„Vďaka Vám som  si uvedomil, že sa nesmiem sťažovať na to, kým som, či ako vyzerám. Musím prijať život taký aký je, a prijať hlavne seba. Som vám veľmi vďačný za to, čo ste ma naučili. Vy dvaja ste úžasní, ste nádej, ktorá mnohým ľuďom chýba. Ďakujem za to silné objatie a za krásny deň, ktorý sme prežili. Váš úsmev budem so sebou nosiť už navždy,“ napísal Daniel.

Karine spomenula, že sa jej dotkli stovky povzbudivých a uznanlivých komentárov a správ, ktoré dostala. Avšak stále sa musela vysporiadať s mnohými predsudkami ľudí, ktorí na ňu mali urážlivé odpovede za jej vzhľad. Pre Karine však „láska všetko prekoná a ja som vďačná za všetko, čo sa v našich životoch deje a čo sa má stať.

Vo svete, v ktorom je vzhľad dôležitejší ako pocity, sa títo dvaja nestretli náhodou, bolo to stretnutie spriaznených duší a dnes sú inšpiráciou pre všetkých ľudí, ktorí neveria v samých seba, v život a obzvlášť v lásku.

Ak vám ich príbeh dodal nádej ako nám, zdieľajte ho so svojimi priateľmi na Facebooku!

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om.

Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane.