„Celý život som ignoroval svoju mamu a nikdy som nebol vďačný za to všetko, čo pre mňa robí. Až na jej pohrebe som si uvedomil niečo dôležité“

Tento príbeh je o bývalom boxerovi menom  Marc Mero (známy ako Johnny B. Badd). Napriek svojmu maximálnemu úsiliu a pomoci rodiny sa Marc jednoducho nemohol dostať zo svojich závislostí od drog a pitia alkoholu.

Až keď sa udialo jedno šokujúce a bolestivé odhalenie, rozhodla sa bývalá hviezda nadobro zmeniť svoj život.
Teraz ako motivačný rečník cestuje po krajine a snaží sa nasmerovať mladých ľudí na cestu k úspechu.

Keďže vyrastal v Buffale v New Yorku, vždy sa zaujímal o šport. Obával sa však, že jeho sny sa nikdy nesplnia, pretože pochádzal z chudobnej rodiny.

Často nosil oblečenie z druhej ruky kúpené z výpredaja, čo viedlo k nemilosrdnému podpichovaniu jeho spolužiakov. Našťastie mal Mero podporujúcu a milujúcu matku. Preniesla svoju lásku a energiu do jeho života a povedala mu, aby vzal všetky svoje frustrácie a sny a dal ich na šport. Takže športoval.

Čo povedal Marc  počas jednej z jeho konferencií, spôsobilo, že si mnohí ľudia uvedomili niečo dôležité:

Boxer začal hovoriť o komplikovanom vzťahu so svojou mamou. „Keď som bol dospievajúci chlapec, hanbil som sa za svoju mamu. Prekážalo mi, že na mňa vždy myslela.

Vždy chcela vedieť, čo robím, a neverila mi, že sa chcem stať profesionálnym športovcom. Myslela si, že môj život je jedna veľká párty. Nikdy som o tom nechcel hovoriť. Bol som v Japonsku, keď mi povedali, že moja mama zomrela. Pribehol som do hotela a mal som v hlave iba jednu vetu: Mami, je mi to ľúto!

Počas pohrebu som si myslel, že mama sa znova prebudí, že je to len zlý sen. Chcel som jej vysvetliť, akú som urobil chybu. Najdôležitejšou vecou pre mňa bolo vždy vyhrávať a zarábať viac a viac peňazí. Nikdy som tu nebol pre rodinu.

Iba po smrti matky som pochopil, čo pre mňa celá moja rodina chcela. Myslel som, ako rýchlo ju môžete stratiť predtým, než vaši blízky odídu navždy.

Teraz si užívam každý okamih a nebojím sa budúcnosti. V živote nie je dôležité, koľko zarábame, ale to, čo máme v našich srdciach. Najvyššia hodnota v našich životoch by mala byť láska. “

Všetko, čo jeho matka chcela urobiť, bolo pomôcť mu a on jej za jej láskavosť nikdy neprejavil vďaku.

Napriek mnohým temným rokom Mero vyšiel z tmy a teraz je inšpiráciou pre nás všetkých. Vážme si našich rodičov – nebudú tu naveky!

Zdroj: thedesigninspiration

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho so svojimi priateľmi.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.