Chlapca z detského domova sa spýtali, čo by si želal na jeho ďalšie narodeniny: Jeho odpoveď im nahrnula do očí slzy…

Kým deti, ktoré majú rodičov, ktorí svoju rodinu dobre finančne zabezpečujú, si väčšinou želajú drahé darčeky, deti z detského domova majú inú mentalitu a ich hodnoty sú značne rozdielne.

Hoci sú v detských domovoch, v rebríčku ich priorít stále figuruje mamička a otec – rodina.

Chlapec, o ktorom hovoríme, si prial len jediné – milujúcu rodinu.

Nepatrí medzi tých, ktorí v živote mali šťastie. Po pôrode ho rodičia opustili a on tak skončil v detskom domove, bez milujúcej rodiny. V ňom prežil celé svoje detstvo a hoci si uvedomuje, čo slovo rodina znamená, je pre neho takmer cudzie. Za celý svoj život nepoznal, aké je to mať otca, ktorý s ním prežíva jeho detské sny, alebo aké to je mať matku, ktorá o neho stará a dáva mu všetko, čo je potrebné.

Je to jeho jediné narodeninové želanie, jediná túžba po darčeku, ktorý síce nič nestojí, ale je rozhodne tým najdrahším a najhodnotnejším darom v živote dieťaťa.

Jeho snom je mať milujúcu rodinu, ktorá tu pre neho bude a bude ho sprevádzať jeho životom. Bude tu pri jeho úspechoch, ale aj pádoch a počas zlých dní, kedy bude potrebovať oporu a podporu. Chlapec z nášho príbehu premýšľa trochu iným spôsobom ako iné deti. Vzhľadom na to, že nebol vychovávaný svojimi rodičmi, na svet sa pozerá trochu inak.

Je to neskutočne milý, šikovný a nadaný chlapec, ktorý získal tú najlepšiu výchovu – vychoval ho život sám. Preto si uvedomuje svoje hodnoty, ale aj hodnoty dôležitých aspektov v jeho živote a materiálne veci sú v rebríčku jeho priorít na poslednom mieste. Chlapec, hoci to neovplyvní, sa skutočne snaží o to, aby získal svoju vysnívanú rodinu.

My dúfame, že sa mu jeho prianie splní a získa tak to, po čom túži, pretože si to rozhodne zaslúži. Zdieľajte tento príbeh so svojimi priateľmi na Facebooku. Skutočne dokazuje, že rodina je v živote to najlepšie, čo ste mohli do vienka dostať…

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme. 

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om.

Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane.