Chlapček od narodenia bojoval o svoj život. Prežil však vďaka objatiam od svojho milovaného bračeka – dvojčaťa!

Chester a jeho dvojča Otis sa narodili predčasne v 28. týždni tehotenstva. Chester vážil menej ako pol kilogramu, jeho brat Otis bol trikrát väčší, vážil 1559 gramov.

Po šiestich týždňoch Otisa prepustili do domácej starostlivosti a malý Chester od narodenia bojuje o život ako veľký bojovník.

Lekári rodičom najskôr povedali, že menší drobček nemá šancu na prežitie. Malý bojovník však prežil, zosilnel a už sa môže maznať s milovaným bračekom.

Rodičia Kelly Graves (32) a manžel Billy (35) z Benfleet tvrdia, že nepochybujú o tom, že Chesterov zázračný boj je spôsobený putom, ktoré zdieľa so svojím identickým dvojčaťom Otisom.

„Trvalo im 10 týždňov, kým sa stretli mimo maternice,“ hovorí matka chlapcov, 32-ročná Kelly Graves. “Ale určite stálo za to čakať.”

Chlapec bol stále v inkubátore a dostával kyslík, no rodičia verili, že s nimi po pár mesiacoch konečne odíde domov. A tak sa aj stalo! Dnes je z neho zdravý chlapček, ktorého by ste nerozpoznali od jeho rovesníkov!
Komplikácie mamičky sa začali v 16. týždni tehotenstva, keď si Kelly uvedomila, že Chester je menší ako jeho brat.

Veľkostný rozdiel dvojčiat bol spôsobený stavom nazývaným selektívne vnútromaternicové obmedzenie rastu, ktoré Chesterovi bránilo získať potrebné živiny z placenty, čo brzdilo jeho rast.

Mamička bola prijatá do Kings College Hospital v Londýne v 19. týždni tehotenstva.

„Podstúpila som endoskopickú laserovú operáciu, ktorá slúžila na oddelenie bábätiek v maternici. Stalo sa tak preto, aby v prípade, že by Chester neprežil, bol Otis chránený pred smrťou alebo trvalým poškodením mozgu,“ vysvetlila.

Kelly praskla voda v 28. týždni tehotenstva. Podstúpila cisársky rez.

„Otis sa narodil prvý a dali ho do inkubátora. Potom prišiel na svet Chester. Mal zápal tkaniva v črevách a dieru v srdci, ktorá sa našťastie uzavrela. Musel podstúpiť aj operáciu očí. Našťastie sme to spoločne aj vďaka práci lekárom zvládli a dnes sa teším z mojich dvoch krásnych a zdravých synov.“

Prajeme maličkému bojovníkovi veľa šťastia a hlavne zdravia!

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!