Chlapec s Downovým syndrómom počul zúfalé volanie o pomoc: Bez váhania riskoval svoj vlastný život, aby pomohol!

Valerio Catoia, chlapec s Downovým syndrómom je skutočný hrdina. Nasledujúci príbeh je o ňom.  Mal iba tri roky, keď ho rodičia zapísali do plaveckých kurzov. Už od útleho detstva teda mal príležitosť budovať svoju silu a vytrvalosť.

Valerio je dnes zdatným plavcom, ktorý sa zúčastnil mnohých olympiád a absolvoval výcvik na záchranu ľudí na mori. Ukázalo sa, že táto kombinácia zručností raz niekomu zachráni život.

Valerio bol so svojím otcom a sestrou na pláži v talianskom regióne Lazio, keď rodina začula zúfalé volanie o pomoc. Dve mladé dievčatá vo veku 10 a 14 rokov zachytil silný prúd a neboli schopné doplávať späť na pevninu, hoci vedeli obe plávať.

Valerio a jeho otec nestrácali čas a skočili do vody.

Chlapec doplával k mladšej dievčine a využil svoje schopnosti, aby jej udržal hlavu nad hladinou, keď s ňou plával späť k brehu. Záchranári dorazili krátko po tom, ako sa Valerio a jeho otec vrátili s oboma dievčatami na pevninu.

Valeriov príbeh sa stal okamžite virálnym a ľudia z celého sveta ho chvália za jeho statočnosť.

Dostal dokonca medailu za záchranu života. Byť považovaný za hrdinu, to veľa ľudí dodá na sebavedomí, ale obzvlášť to platí pre Valeria.

Prečítajte si tiež:

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!