CHRÁPANIU STOP: Pomôže obyčajná šťava z jablka, mrkvy a zázvoru – vyskúšajte to!

Lekárski odborníci tvrdia, že jedným z hlavných problémov, ktoré spôsobujú chrápanie, je nadbytok hlienu. Pokiaľ znížite množstvo hlienu v dýchacích cestách, znamená to, že budete schopní znížiť, alebo dokonca zabrániť chrápaniu.

Je to teda úplne fascinujúce, pretože naozaj existuje jednoduchý spôsob.

Stačí, keď si doma pripravíte jednoduchý domáci nápoj a budete ho piť každú noc. Táto domáca šťava Vám pomôže eliminovať hlien, čo je jeden z hlavných dôvodov chrápania. Vždy sa však uistite, že používate organické ovocie a zeleninu, pretože tie neobsahujú škodlivé chemikálie a pesticídy, ktoré by Vám mohli skôr uškodiť v dlhodobom horizonte.

Budete potrebovať

  • ¼ citróna
  • 1 kus zázvoru
  • 2 jablká
  • 2 mrkvy

Postup

Stačí dať všetky ingrediencie do mixéra a nechať mixovať, kým nezískate príjemnú a homogénnu zmes. Túto domácu šťavu by ste mali piť vždy niekoľko hodín pred spaním. Pamätajte, že konzumácia tejto šťavy je jedným riešením, ktoré je ale dobré podporiť ešte Vašou ďalšou menšou snahou. Mali by ste byť totiž celkovo opatrní v tom, čo jete a niektorým druhom jedla a nápojov sa skrátka vyhýbať.

Tu Vám dávame súpis potravín a nápojov, ktorým by ste sa mali oblúkom vyhnúť!

Vyhnite sa konzumácii spracovaných potravín a nápojov.

  • Nepite príliš veľa alkoholu.
  • Vyhnite sa vyprážanému jedlu.
  • Vyhnite sa nadmernej konzumácii čokolády.
  • Nejedže potraviny, ktoré sú ťažko straviteľné.

Týmto potravinám sa vyhnite vždy niekoľko hodín pred spaním. Pomôže Vám to vyčistiť dýchacie cesty od otravného hlienu. To znamená už žiadne chrápanie a lepší a kvalitnejší nočný spánok.

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme.

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a rodinou a šírte radosť a šťastie vo svojom okolí.