Cudzia žena zachránila na diaľnici psíka, ktorého tam niekto len-tak vyhodil s veľmi ťažkou reťazou na krku…Ďakujeme veľmi za jeho záchranu!

Ashli ​​Garzaová z amerického Texasu bola zrovna na ceste do práce, keď ju náhle niečo šokujúce donútilo zastaviť. Bola to sučka nemeckého ovčiaka ležiaca na chrbte s ťažkou kovovou reťazou uviazanou okolo krku.

Reťaz bola tak ťažká, že sučka ani ani nemohla zdvihnúť hlavu.

Keď zastavila a otvorila dvere auta, ihneď uvidela priateľský a dobrosrdečný výraz nebohej sučky a prvotný strach bol náhle minulosťou. Sučka bola celá pokrytá blatom a tiahla za sebou obrovskú hrdzavú reťaz. Bola dvakrát omotaná okolo jej krku. Okamžite jej bolo jasné, že musí psíkovi bezodkladne odstrániť reťaz z krku a odviesť ho k veterinárovi na vyšetrenie.

Naložila ju teda do kufra svojho auta a pokúsila sa zložiť reťaz z jej krku. Reťaz bola ale veľmi ťažká, takže ju ho sama zložiť nedokázala.

Pri ceste sučka nervózne pozerala z okna, striedavo si líhala a vstávala a to opakovala stále dokola. Z jej správania bolo teda zrejmé, že v aute ešte nikdy nešla a a veľmi sa bojí.

Ashli ​​sa rozhodla ísť za svojím kamarátom z práce, aby jej pomohol s odstránením reťaze. Spoločnými silami sa im ju nakoniec podarilo pretiahnuť cez krk preč, bez toho aby aby museli začať rezať.

Priateľ, ktorý pomáhal s odstránením sa jej ujal a pomenoval ju Penelope. Teraz je v dobrých rukách a darí sa jej výborne.

Ashli ​​dúfa, že tento príbeh inšpiruje konať a pomáhať aj ostatných ľudí, ak uvidia zviera v takom stave ako bola Penelope.

Desiatky tisíc psov a mačiek každoročne skončia v útulkoch, či už kvôli zanedbávaniu, zneužívaniu alebo opusteniu. Zvážte adopciu pred kúpou. Navštívte miestne útulky, každý pes alebo mačka si zaslúžia spravodlivú šancu na milujúci domov.

Ďakujeme všetkým anjelom, ktorí dávajú pozor na malé a nevinné obete krutosti a zanedbávania.

Zdieľajte tento potešujúci okamih so svojimi priateľmi a spríjemnite im deň.