Dievča schudlo neuveriteľných 65 kilogramov iba vďaka zdravej strave! Dnes podporuje a motivuje druhých ľudí!

Existuje mnoho dôvodov, prečo chce niekto schudnúť: zo zdravotných, psychických alebo jednoducho preto, že sa chce cítiť lepšie.

Josie Desgrandová, dievča z Austrálie, vážila vo veku 16 rokov 127 kilogramov a vedela, že so svojou váhou musí niečo urobiť. Nepáčilo sa jej svoje telo a kvôli tomu jej sebavedomie kleslo na nulu.

Tínedžerka skúšala rôzne diéty, no nakoniec ich vysadila a začal opäť jesť kvôli sebaľútosti. V jeden deň však nastal zlom, rozhodla sa dať sa dokopy a naozaj zmeniť svoj život.

„Vošla som do izby a vyzliekla som sa do spodnej bielizne. Povedala som si dosť,  už nechcem aby ma volali tučná Josie, idem na sebe pracovať,“ povedala v rozhovore.

„Fotila som sa z rôznych uhlov, bola som nervózna, lebo som vedela, že opäť začínam držať diétu, no nevedela som, či to vydržím. Merala som sa a zapisovala som si miery, stanovila som si cieľ a vedela som, že ma čaká dlhá cesta. Chcela som vedieť o každej zmene na mojom tele, nech bola akokoľvek malá,“ pokračovalo dievča.

Josie si najprv stanovila malé ciele a sledovala svoj pokrok. Netrvalo dlho a 16-ročné dievča si všimlo prvé zmeny. Držala prísnu diétu, nejedla takmer žiadne sacharidové jedlá a žiadne sladké výrobky. Samozrejme striktne dodržiavala pitný režim.

Len vďaka zdravej strave schudla 60 kilogramov. Potom sa odhodlala a prihlásila sa do športového klubu.

„Cvičenie v posilňovni mi dalo ďalšiu motiváciu dosiahnuť svoj cieľ,“ povedala Josie.

Na svojom profile na Instagrame začala zbierať čoraz viac sledovateľov, ktorí chceli nielen vidieť cestu dievčaťa, ale aj získať motiváciu a rady.

„Začala som na svojom účte zdieľať to, čo jem, a svoje pokroky. Rýchlo som získala nových sledovateľov a každý z nich mi dodal ešte väčšiu motiváciu,“ povedala dievčina.

„Keď ma na tejto ceste sprevádzali ľudia z celého sveta, nikdy som neuvažovala o tom, že s diétou skončím. Každý deň som strávila hodinu, aby som všetkým odpovedala. Ja sám som bola teraz tam, kde sa niektorí snažia dostať, preto som chcela pomôcť čo najväčšiemu počtu ľudí. Motivovala som ich, aby sa nevzdávali, keď o sebe začali pochybovať,“ pokračovala Josie.

Mladá žena dnes váži 62 kilogramov, čo je neuveriteľné číslo. To, čo začalo len ako diéta, sa teraz pre Josie stalo životným štýlom.

Mohlo by vás zaujímať:

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme.

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a rodinou a šírte radosť a šťastie vo svojom okolí.