Dievčatko na invalidnom vozíku nemohlo ísť kvôli svojmu hendikepu s ostatnými spolužiakmi na vytúžený výlet: Jej učiteľ dostal skvelý nápad a poniesol ju tak na chrbte!

Rodičia im doprajú všetko, čo si ich rodičia dovoliť nemohli. Ľudia na invalidnom vozíku majú o niečo ťažší život, pretože sa často nedostanú na miesta, kam by chceli.

To bol aj prípad mladého dievčaťa na vozíku, ktoré nemohlo ísť na školský výlet. Pomohol jej ale učiteľ.

Malé deti majú radosť, pokiaľ si nájdu nových kamarátov. Aj desaťročná Ryan sa chcela priateliť s ostatnými, aj keď mala handicap. Ryan má totiž problémy s miechou, ktoré ju upútali na invalidný vozík. Sama sa bohužiaľ pohybovať nemôže a tu je ten problém. Jej trieda mala ísť na školský výlet, na ktorý sa ona sama nemohla dostať.

Jej učiteľ však prišiel na geniálny nápad.

Dievčatko chodilo do štvrtej triedy základnej školy, keď sa učiteľ rozhodol, že usporiadajú výlet k vodopádom v Ohiu. Všetci mali obrovskú radosť, pretože chceli nielen vidieť vodopád, ale aj si užiť voľný deň bez učenia spoločne so svojimi kamarátmi. To ale bol problém pre malú Ryan, ktorá sa na invalidnom vozíku sotva mohla dostať až k vodopádom, ku ktorým viedla veľmi strmá cesta.

Keď o tomto výlete počula jej matka Shelly, rozhodla sa, že svoju dcéru vezme radšej do múzea, aby si tiež mohla užiť voľno, aj keď sama a len so svojou matkou.

S tým ale nesúhlasil ich učiteľ, ktorý sa rozhodol, že pôjde na výlet s nimi. Matka tak zostala v úžase, čo mladý muž vymyslel.

Učiteľ sa rozhodol, že malú Ryan celý čas na výlete ponesie.

Jeho nápad matku dojal a nakoniec sa tak naozaj stalo. Ryan sa tak mohla pozrieť k úžasným vodopádom, trávila deň so svojimi priateľmi, a navyše sa dostala na čerstvý vzduch. Jej matka bola nadšená a dievčatko ešte viac. Učiteľ si poradil a malú Ryan si vzal na chrbát, kde ju celý čas niesol. Pomohol si samozrejme nosičom, ktorý mu veľmi uľahčil prácu, pretože desaťročné dieťa predsa len niečo váži.

Vďaka svojmu učiteľovi si mohlo dievča užívať krásu prírody.

Podľa fotografií si deň užili a Ryan naň bude rada spomínať. Sama Shelly potom na Facebook uviedla, že je šťastná, že sú v škole natoľko obetaví učitelia, ktoré pre radosť detí urobia naozaj veľa. Zahrialo ju pri srdci, že sa mladý učiteľ toľko deťom venuje, aj keď by samozrejme nemusel. Vie však, že kolektív je pre malé deti veľmi dôležitý. Shelly poďakovala učiteľ nielen cez internet, ale aj osobne. Sú to veci, ktoré treba vyzdvihovať, pretože nie sú samozrejmosťou.

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om.

Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár

Vaše názory sú vítane!