Dievčatko pobozkalo svoju umierajúcu, milovanú sestričku: Potom sa stal však našťastie skutočný zázrak!

Keď sa pani Smithová dozvedela, že sa jej narodí ďalšie dievčatko, bola nesmierne šťastná. Veci sa však rýchlo zvrtli, keď jej novonarodené dieťa muselo stráviť prvé mesiace na jednotke intenzívnej starostlivosti.

Pre rodičov neexistuje šťastnejší moment, akým je narodenie dieťaťa.

Aj táto mamička čakala na svoj druhý najšťastnejší moment. Lekári jej však oznámili smutnú správu. Jej dcéra trpí zriedkavým Moebiusovým syndrómom.

Moebiusov syndróm je extrémne vzácne vrodené neurologické ochorenie charakterizované ochrnutím viacerých hlavových nervov. Syndróm je pomenovaný po neurológovi Paulovi Juliusovi Möbiusovi, ktorý ako druhý popísal tento syndróm v roku 1888 (Pred ním ho popísal Van Graefe v roku 1880). Porucha je vrodená. Ak je ochrnutý VII. nerv, jedinec s Moebiusovým syndrómom sa nedokáže usmievať, mračiť sa, špúliť pery, zdvihnúť obočie alebo zatvoriť očné viečka.

 

Medzi ďalšie abnormality patrí nedostatočná deformácia svalov a poruchy končatín. Moebiov syndróm nie je progresívny. Moebiov syndróm postihuje mužov a ženy v rovnakom počte.

 

Porucha je prítomná pri narodení (je vrodená). Presný výskyt a miera prevalencie Moebiovho syndrómu nie je známy. Jeden odhad uvádza výskyt v 1 prípade na 50 000 narodených detí v Spojených štátoch Amerických.

 

Presná príčina nie je zatiaľ známa. Väčšina prípadov Moebiovho syndrómu sa vyskytuje náhodne z neznámych dôvodov, pretože zatiaľ stále neexistuje rodinná anamnéza poruchy

Matke to zlomilo srdce.

Najmä kvôli tomu, že sa jej stav zo dňa na deň zhoršoval, mala poškodený aj mozog a pľúca mala plné tekutiny. Rodina sa však malého bojovníka nikdy nevzdala.

Keď prišli Vianoce, strávili ich všetci spolu v nemocnici, vtedy malú bojovníčku navštívila aj staršia sestra.
Staršie dievča dalo svojej sestre pusu.

A potom sa stalo niečo nepredstaviteľné, vyzeralo to, akoby sa bábätko po prvý raz usmialo.

Krátko na to sa jej stav začal zlepšovať.

Nikto si nevedel vysvetliť, čo sa stalo, no dievčatko sa pomaly začalo zotavovať.

Jej život určite nebude ľahký, no má milujúcu rodinu a sestru, ktorá ju má nesmierne rada. Zdieľajte tento  príbeh a podporte túto rodinku! Prajeme im veľa šťastia a zdravia!

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!