Dievčatko sa narodilo s dvomi ústami: Našťastie vďaka dnešnej medicíne sa však po operácií úplne nakoniec zotavilo!

Dieťa, ktoré sa narodilo so zriedkavým stavom nazývaným diprosopus, malo dve ústa. Lekári jej odstránili nadbytočnú ústnu dutinu, keď mala šesť mesiacov.

Diprosopus, je vzácna genetická porucha. Od roku 1900 zaznamenali iba 35 prípadov. V niektorých prípadoch sa narodili aj deti s dvomi tvárami. Porucha najčastejšie postihuje ženy, dodnes sa nepozná dôvod.

Výrastok na brade dieťaťa si lekári všimli už počas kontroly ultrazvukom v tehotenstve. To, že ide o druhé ústa, zistili až po pôrode.

Druhým ústočkám nechýbali zuby ani jazyk. Štúdiu zverejnili v odbornom magazíne BMJ. Dutiny však neboli navzájom prepojené a to bolo veľké šťastie, inak by to mohlo dievčatku spôsobovať problémy s dýchaním.

Vo veku 6 mesiacov jej chirurgovia druhé ústočká úspešne odstránili.

Počas šesťmesačného sledovania po operácii boli chirurgické rezy zahojené a dievčatko  bez problémov môže jesť aj piť.

DIEVČATKO JE ÚPLNE ZOTAVENÉ A JE V PORIADKU, NIE JE POTREBNÁ ŽIADNA ĎALŠIA LIEČBA.

Lekári však tvrdia, že o tomto zriedkavom stave je stále veľa neznámych, a preto bude každý jeden zaznamenaný prípad skutočným medicínskym zázrakom.

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a rodinou a šírte radosť a šťastie vo svojom okolí.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!