Dievčatko sa narodilo s takýmto obrovským jazykom a šokovalo dokonca aj samotných lekárov: Dnes by ste ju určite nespoznali!

Dievčatko menom Paisley Morrison-Johnsonová,  sa narodilo v Južnej Dakote s jazykom, ktorý bol veľký ako ten náš – dospelý. Na odporúčanie lekárov tak podstúpila operáciu, kde jej ho zmenšili.

Nadrozmerný jazyk dieťaťa bol výsledkom Beckwith-Wiedemannovho syndrómu, ochorenia, ktoré môže spôsobiť abnormálny rast určitých častí tela.

Beckwith-Wiedemannov syndróm (BWS) je genetická porucha charakterizovaná nadmerným rastom, predispozíciou k nádorom a vrodenými malformáciami. Choroba má panetnický výskyt a jej prevalencia sa odhaduje na 1/ 13 700. Incidencia je rovnaká u mužov a žien s výnimkou jednovaječných dvojčiat (u ktorých je významná prevaha žien).

Matka Madison povedala, že nevedela o stave svojej dcéry, kým nemala náhly cisársky rez dva mesiace pred termínom pôrodu. „Keď sa narodila, lekári zistili, že jej jazyk je obrovský a je to výsledok BWS syndrómu“, povedala.

Na odporúčanie lekára išla na operáciu jazyka. „Kvôli veľkosti jazyka nedokázala vysloviť ani slová ako „mama“ alebo „otec“. Ale teraz vidíme pri mojej dcére výrazný pokrok,“ hovorí Madison Kienow. Nedá sa dokonca pochybovať, že toto krásne dievča čaká žiarivá budúcnosť!

„Ide o najväčší jazyk, aký som kedy videl, zvlášť u tak malého dieťaťa“, povedal chirurg. „Vďaka operácií môže hovoriť, jesť a začínajú jej rásť zuby. Chirurgický zákrok mojej dcéry bol naozaj dôležitý!“ povedala matka dievčatka.

Matka malého dievčaťa Madison Kienowová je so zmenami svojej dcéry veľmi spokojná. „Nemohla som uveriť vlastným očiam, ako krásne moje malé dievčatko vyzerá,“ povedala. „Moja dcérka sa prvýkrát v živote môže usmievať od ucha k uchu a robí to veľmi často!“

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!