Dievčatko sa narodilo už o 16 týždňov skôr: Lekári jej však zachránili život vďaka tejto metóde a dnes našťastie žije!

Mamička tohto drobčeka porodila v 24 týždni. Bábätko sa narodilo o 16 týždňov skôr, ako malo. Doktori pochybovali, že by sa dievčatko mohlo dožiť svojho pôvodného dátumu narodenia, nieto ešte prvých narodenín.

Lekári ale využili nové metódy, aby dieťa zachránili.

Matka Taylor Dobsonová potvrdila, že keď sa bábätko narodilo, malo defekt srdca a krvácanie do mozgu. Nikto neveril, že by mohlo prežiť. Avšak doktori použili inovatívne metódy, aby ju zachránili. „Večer predtým, než sa Amina narodila, som bola prijatá do pôrodnice, kde lekári potvrdili, že mi začali kontrakcie, ale že sa ich pokúsi počas nasledujúcich 24 hodín zastaviť pomocou horčíka.“

„Uistili ma, že zastavia proces pôrodu skôr, než k nemu dôjde. Prijali ma okolo piatej hodiny večer a moje kontrakcie sa skracovali a skracovali po celú noc. Okolo 9:00 ráno prišiel môj doktor, urobil ultrazvuk a povedal mi, že Amina sa za každú cenu snaží dostať von z maternice,“ pokračuje matka.

„Povedali mi, že mám infekciu a musím ísť ihneď na cisársky rez, inak by sa infekcia mohla dostať až k bábätku.“ Preventívne opatrenia nepomáhali, ale doktori sa snažili zo všetkých síl, aby polkilové bábätko zachránili.

Použili „plastové vrece“, do ktorého bábätko umiestnili, aby ho udržali v teple. Mal napodobniť maternicu matky. Pomohlo to!

„Amina bola päť dní v inkubátore, kým ju premiestnili na samostatný dýchací prístroj,“ povedala matka. „Potom som konečne mohla držať Aminu v náručí každý deň. Chodila som do nemocnice trikrát, štyrikrát alebo aj päťkrát denne. Amina si počínala počas svojich prvých dní na svete veľmi dobre. Lekári tomu hovoria takzvaný medové týždne, kedy všetko vyzerá dobre, ale rýchlo sa to môže zhoršiť.“ Našťastie išlo ale všetko dobre!

Amina vážila sotva 1,5 kila, keď ju prepustili. Defekt na srdci a krvácanie do mozgu sa zahojili úplne samy.

Doktori nikdy neverili, že by sa dievčatko mohlo dožiť prvého roku. O mesiac bude mať malá Amina 4 rôčky a my jej dopredu prajeme všetko najlepšie! Držíme celej rodinke palce!

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om.

Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!