Dievčatko sa narodilo už v 23. týždni tehotenstva: Materinská láska a viera však dokážu zázraky!

Bábätko, o ktorom vám dnes povieme, sa narodilo predčasne – v 23. týždni tehotenstva. Po pôrode dievča 7 minút nemohlo dýchať. Jej hmotnosť bola len 540 gramov a cez kožu jej presvitali vnútorné orgány…

Tento úžasný príbeh dokazuje, že viera a materinská láska dokážu zázraky.

„Keď sa mi narodila dcéra, vyzerala ako nejaký červený mimozemšťan. Bola v embryonálnom štádiu vývoja a vôbec nevyzerala ako dieťa – verili sme však, že prežije, “ povedala matka dievčatka Cheri Priceová.

Matka si nemohla svoje  bábätko ani podržať na rukách, okamžite ju uložili do samostatnej postieľky, kde ju napojili na životne dôležité prístroje. Cheri sa mohla prvýkrát dotknúť svojej dcéry až o 18 dní neskôr.

Ako žena povedala, už od 20. týždňa tehotenstva sa cítila zvláštne. Rodina vedela, že v nemocnici, kde mali bydlisko platí zákon, že ak sa bábätko narodí pred 25. týždňom tehotenstva, nepokúšajú sa ho zachrániť, takáto udalosť sa klasifikuje ako potrat.

Rodina sa rozhodla vycestovať do Darlingtonu, ktorý bol takmer 500 kilometrov od ich domova. Pár dúfal, že tam nájde inú nemocnicu, kde by sa o matku a dieťa postarali. Cheriine kontrakcie boli čoraz silnejšie a nakoniec jej praskla voda. Žena išla do nemocnice.

Pôrod trval dva dni, dievčatko sa narodilo so zlepenými očami, diagnostikovali jej retinopatiu tretieho stupňa u nedonosených detí.

Tri mesiace po pôrode si rodičia mohli zobrať dcérku domov.

Lekári a rodičia to nazývajú zázrakom. Kto by veril, že bábätko narodené v 23. týždni tehotenstva prežije a vyrastie do krásy. Teraz je dievča úplne zdravé a nelíši sa od svojich rovesníkov.

Ak sa Vám náš článok páčil, dajte nám LIKE na našej Facebook stránke alebo nás potešte zdieľaním! Ďakujeme!