Dievčatko trpiace autizmom napísalo svojej mamičke veľmi dojemný list, ktorý by si mal prečítať každý z nás…

Autizmus je celoživotné postihnutie, ktoré ovplyvňuje spôsob, akým ľudia vnímajú svet a komunikujú s druhými. Ľudia trpiaci autizmom vidia, počujú a cítia svet inak, ako my. Autizmus je postihnutie na celý život; autizmus nie je choroba a nedá sa „vyliečiť“.

Socializácia a komunikácia je pre mnohých autistov problematická. A to aj napriek tomu, že mnohí z nich túžia po priateľoch a nadväzovaní vzťahov s druhými.

Dievčatko o ktorom je dnešný príbeh trpí autizmom, ale oveľa viac trpí frustráciou, s ktorou sa každodenne stretáva…

Prečítajte si list, ktorý napísala svojej mamičke, v ktorom sa zverila s tým, čo cíti…

List medzi sedemročným autistickým dievčaťom a jej matkou chytil za srdcia tisícky ľudí po tom, čo ho matka zverejnila na Facebook.

Dcéra:

„Robí zo mňa autizmus zlého človeka?“

Mama:

„Ako ti niečo také napadlo?“

Dcéra:

„Dospelí hovoria, že je to ťažké byť mamou alebo otcom dieťaťa, ktoré je autista a v televízore tiež vraveli, že keď má niekto autizmus, ubližuje ľuďom. A deti, ktoré majú autizmus, by mali byť zatvorené alebo zviazané, aby boli ostatné deti v bezpečí.“

Mama:

„Myslíš si, že verím tým veciam alebo že by som ich ja niekedy povedala?“

Dcéra:

„NIE!“

Mama:

„A čomu veríš?“

Dcéra:

„Nerada ubližujem ľuďom. Nerada sa bojím. Keby som bola niekde zatvorená, bála by som sa. Narodila som sa s autizmom, ale to neznamená, že som sa narodila zlá. Plačeš?“

Mama:

„Áno, ale sú to slzy šťastia. Som šťastná, že vieš, čo je pravda. A tiež sú to slzy smútku, pretože je na svete ešte veľa ľudí, ktorí nevedia, kde je pravda.“

Každé dieťa je výnimočné. Na zemi neexistuje človek, ktorý by nemal na niečo vlohy.

A tak isto ako neexistuje človek bez určitého talentu, neexistuje ani človek, ktorý by mal predpoklady na úplne všetko, čo sa na svete dá vykonávať. Takže ľudia sa od seba odlišujú nielen tým, ako vyzerajú alebo ako sa správajú, ako premýšľajú, ale aj tým, v akom smere prejavujú svoju šikovnosť.

Prečítajte si tiež:

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a rodinou a šírte radosť a šťastie vo svojom okolí.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!