Dôchodok nemusí byť nudný: Starček už viac ako 10 rokov vo svojej záhrade vytvára obrovského draka!

Trpezlivosť je vraj cnosť, no nie každý ju má. Pracovný stres a iné každodenné problémy môžu spôsobiť, že ju stratíte. Ako teda relaxovať a byť trpezlivý?

Niektorí postavia modely lietadiel za 2 týždne, iní strávia 10 rokov pomaly a systematicky vytváraním skutočného umeleckého diela. Jeden muž strávil desaťročie vytváraním obrieho draka vo svojej záhrade!

John Booker strávil 10 rokov vytváraním obrovskej zelenej sochy vo svojej záhrade. To všetko pochádza z lásky a vášne pre záhradkárstvo. Nemusíte si predstavovať, ako by vyzeral zelený drak – môžete ho vidieť na týchto obrázkoch!

Pán Booker je skvelým príkladom toho, že život na dôchodku nemusí byť nudný.

V priebehu rokov starec udržiaval živý plot, aby vytvoril mimoriadne umelecké dielo. Živá postava, pripomínajúca draka, je dokonca o 430 cm vyššia ako jej tvorca.

Vzhľadom na veľkosť a starostlivú prácu zelenej sochy niet divu, že na nej muž pracuje už viac ako 10 rokov. Na postave draka sa odrážajú aj tie najmenšie detaily. Drak pôsobí veľmi pokojne, akoby bol zachytený pri spánku, čo nie je typické pre tieto rozprávkové príšery. Muž nemal v úmysle vytvoriť strašidelnú postavu draka, chcel, aby jeho socha bola priateľská a zdobila prostredie.

Drak nie je len obyčajná zelená figúrka. Sochu vytvoril manžel ako dar svojej manželke.

John Booker chcel svojej polovičke prejaviť lásku a svoju vášeň sa rozhodol premeniť na jedinečný darček pre svoju životnú partnerku. Samozrejme, jeho milovaná žena mu pomáhala. Pani Bookerová je grafická dizajnérka, ktorá svoju vášeň a lásku k záhradke zdieľa so svojím manželom.

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme.