Dojemný príbeh tohto osamelého muža, ktorý si adoptoval dieťa s Downovým syndrómom

41-ročný Luka Trapanese z Talianska sa zo všetkého najviac v živote chcel stať otcom. Túžba mať deti nezmizla, aj keď sa Talian rozišiel so svojím priateľom.

Luka je gay. Ale ako obyčajný človek sníval o plnohodnotnej rodine.

Muž sa pokúsil adoptovať dieťa stokrát, ale zakaždým bol odmietnutý.

Opatrovnícke úrady sa vyjadrili, že Luka by sám nebol schopný správne vychovať dcéru alebo syna. Deti potrebujú obidvoch rodičov, ale po niekoľkých rokoch sa situácia zmenila… Talian bol informovaný, že sa môže stať otcom dieťaťa so zdravotným postihnutím. Luka to nevydesilo, bol pripravený na čokoľvek.

Osamelý muž sa čoskoro stretol s novorodeneckou slečnou menom Alba.

Dieťa sa narodilo s Downovým syndrómom, preto ho jeho matka odmietla.

Dievčatko sa snažili dať do rodiny, na adopciu, ale asi dvadsať párov ho odmietlo. Luka neváhal ani minútu a pre Albu, a je mamičkou a oteckom v jednom.
Slečna s Downovým syndrómom vyrastá v starostlivosti a láske. Naozaj má rada komunikáciu. Preto ona a jej otec často chodia tam, kde je veľa ľudí. Luka niekedy vezme so sebou dcéru do práce. Sú takmer vždy spolu a veľmi šťastní.

„Keď som ju prvýkrát držal v náručí, bol som nevýslovne šťatný. Okamžite som cítil, že je moja dcéra. “
Otec sa ľahko dokázal vyrovnať s dieťaťom s postihnutím. A to všetko preto, že muž má s takými deťmi obrovské skúsenosti. Ešte pred adopciou Alby sa Luka venovala charitatívnej činnosti.

Mal priateľa Diega, ktorý nakoniec zomrel na rakovinu. Bol s ním až do konca svojich dní. Po Diegovej smrti začali Taliani pomáhať ľuďom so zdravotným postihnutím, kde bolo veľa chorých detí. 

Šťastný otec dcéry s Downovým syndrómom dokonca napísal knihu Born for You. Muž v ňom povedal, ako byť otcom s netradičným zameraním a vychovať jedno „usmievavé“ dieťa. Teraz si muž užíva otcovstva. Robí všetko pre úsmev na jej malej tvári. Miluje svoje adoptívne dieťa, a to aj napriek verejnej mienke.

Luka si už život bez svojej dcéry nevie predstaviť…
„Som hrdý na to, že som jej otec“

Zdroj: odnaminyta.com

Ak sa Vám náš článok páčil a vyčaroval Vám úsmev na tvári, zdieľajte ho a potešte aj Vašich priateľov!

Vďaka Vaším zdieľaniam máme chuť a energiu prinášať Vám nové DOBRÉ SPRÁVY každý deň.