Hrdinský pes skočil do jazera, aby zachránil tohto malého krásneho jelenčeka! Nádhera!

Psy sú kutočnými hrdinami. Vycítia, keď je niekto v nebezpečenstve a ponáhľajú sa mu na pomoc. Je jedno, či je to človek alebo zviera.

Príkladom je aj pes opísaný v našom príbehu. Vycítil malého jeleňa, ktorý sa topil uprostred jazera a vedel, že ho musí zachrániť. Ihneď sa mu ponáhľal na pomoc.

Ralph Dorn, jeho majiteľ je teraz na dôchodku. Má labradora menom Harley. Keď boli na prechádzke, Ralph si zrazu uvedomil, že jeho pes niekam utiekol.

Po chvíli si všimol, že Harley je vo vode.

Pes však nebol sám.

Pri bližšom pohľade si Ralph všimol, že Harley nie je sám. Potom si uvedomil, prečo je pes vo vode. Uprostred jazera bol malý jeleň, ktorý sa snažil dostať späť na breh. Keď to pes videl, ponáhľal sa mu pomôcť. Odniesol jeleňa späť na breh.

„Nie som si istý, ako sa tam ten jeleň dostal, ale Harley nad tým zjavne nepremýšľal, len mu pribehol na pomoc,“ napísal Ralph na sociálnej sieti.

Čoskoro sa pes a jeleň vrátili na breh. Ako povedal Ralph, matka jeleňa sa ponáhľala k svojmu dieťaťu a bola veľmi hrdá na hrdinského psa.

Príbeh sa stal virálnym a Ralphov príspevok na Facebooku o tom, čo sa stalo, bol zdieľaný tisíckami používateľov internetu. Sám muž je rád, že sa príbeh jeho psa dotkol toľkých ľudí.

Harley je terapeutický pes vycvičený na prácu so staršími ľuďmi a deťmi.

„Môžem bezpečne povedať, že už ako malé šteniatko mal také dobré srdce,“ povedal Ralph. „Vždy bol dobrý k deťom a zvieratám. Miluje ich všetkých.“

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!