Ich dcérka sa narodila s trvalým úsmevom na tvári. Na svete však existuje skutočne iba pár takých prípadov!

Každý deň sa na celom svete rodia tisíce detí. Vďaka rodičom spoznávajú svet a záleží len na rodičoch, ako sa ich život vyvinie. Sú však aj deti, ktoré sa svojím vzhľadom odlišujú už od narodenia.

Keď sa Cristine narodila dcérka Ayla, úsmev dievčatka z tváre nikdy nezmizol!

Matku samozrejme tešilo, keď videla svoju dcéru tak šťastnú. No ukázalo sa, že neustály úsmev na jej tvári nebol od radosti… Deň, keď sa staneme rodičmi, je dôležitý pre každého človeka. Dieťa je na nás závislé, preto sme zodpovední za poskytnutie čo najlepšieho prostredia pre dieťa.

Ale pokiaľ ide o naše deti, existujú aj veci, ktoré nemôžeme ovplyvniť. V roku 2021 jedného decembrového dňa sa Cristine narodila dlho očakávaná dcérka Ayla.

@cristinakylievercher

#corememory #fyp #birth #bestdayofmylife #trending #parentsoftiktok

♬ Cornfield Chase – Dorian Marko

Narodila sa cisárskym rezom. Cristina, rovnako ako všetci ostatní rodičia, bola šťastná, že konečne môže držať svoje bábätko v náručí a ukázať ho celému svetu! Vo chvíli, keď žena a jej manžel prvýkrát uvideli Aylu, ich šťastie bolo bezhraničné.

Rodina sa rozrástla a noví rodičia boli veľmi šťastní. Keď sa však na svoju dcéru pozreli bližšie, uvedomili si, že Ayla nie je ako všetky ostatné bábätká. Aj keď dievčatko, ako všetky ostatné bábätká, bolo veľmi šťastné a sršalo radosťou.

Dcérkin úsmev bol znakom, že niečo nie je v poriadku

Napokon, niet sa čomu čudovať, že sa Ayla tešila, veď v maminom brušku rástla niekoľko mesiacov a čakala, kedy uvidí svet. Ale úsmev z jej tváre nikdy nezmizol, aj keď bola smutná a nahnevaná.

Ayla sa totižto narodila s jedinečným stavom nazývaným makrostómia. Podľa novín British Mirror je táto choroba taká zriedkavá, že ju diagnostikovali iba 90 ľuďom na celom svete. Tento stav je spôsobený nepravidelným rastom dolnej a hornej čeľuste počas tehotenstva. To znamenalo, že sa Ayla vždy usmievala, bez ohľadu na jej náladu.

„Ako matka som premýšľala, čo som urobila zle, najmä preto, že som si počas celého tehotenstva dávala veľký pozor. Ale po niekoľkých dňoch genetického testovania ma niekoľko lekárov ubezpečilo, že toto ochorenie je úplne mimo našej kontroly a nie je to naša chyba,“ povedala Cristina.

Zo zdravotných dôvodov sa u tohto typu pacientov odporúča operácia, aby ústa neskôr správne fungovali.

Zatiaľ nie je jasné, kedy bude môcť malá Ayla podstúpiť operáciu. Cristina sa medzitým delí o svoje skúsenosti s ostatnými, aby si viac ľudí uvedomilo túto nezvyčajnú chorobu. Aylini rodičia o chorobe svojej dcéry písali na sociálnych sieťach. Niekedy boli reakcie ľudí zmiešané. „S manželom sme dostali toľko lásky a podpory tak ako aj množstvo negatívnych komentárov. Som rada, že o tom hovoríme, pretože som sa rozprávala s niekoľkými mamičkami, ktoré majú podobné skúsenosti.“

„Neprestaneme zdieľať naše skúsenosti, pretože sme veľmi hrdí na naše dievčatko.“

Je dôležité, aby o Aylinej chorobe vedeli aj ostatní. Je to úžasné dievča a prajeme jej všetko len to dobré!

@cristinakylievercher

Living for these moments. #trending #viral #fyp #hitthisup #cute #baby

♬ Accidentally in Love – KiD RAiN

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!