Išiel do kvetinárstva, aby svojej mame poslal kvety: Pred vchodom stretol cudzie a smutné dievča a spravil niečo úžasné!

Bol to obyčajný deň ale tohto muža napadlo niečo nádherné! Marek sa rozhodol zastaviť v kvetinárstve, aby pre svoju mamu kúpil krásnu veľkú kyticu. Jeho mama bývala skoro 200 kilometrov ďaleko a chcel jej ju kuriérom poslať len tak, aby vedela, že na ňu myslí a že mu chýba.

Ako tak vystúpil zo svojho luxusného auta, všimol si na chodníku sedieť pred obchodom malé smutné dievčatko. Spýtal sa jej, čo sa stalo. „Chcela by som mamičke kúpiť červenú ružu, ale nemám dosť peňazí.“ Usmial sa a pozval ju do obchodu, aby si vybrala tú najkrajšiu ružu, akú nájde.

Dievčaťu kúpil ružu a pre svoju mamu objednal krásnu kyticu kvetov. Ako tak odchádzal, ponúkol jej, že ju zvezie aj domov. Súhlasila. „Ďakujem, že ma vezmete za mamičkou.“ Po pár minútach jazdy mu prikázala zastaviť na cintoríne. „Ďakujem, pane, už sme tu,“ povedala tichým hlasom a vybrala sa k starej hrdzavej bráne vedúcej do cintorína.

Marek ju veľmi zneistený z diaľky pozoroval. Dievčatko položilo svoju ružu na čerstvý hrob a smutne si vedľa neho sadlo.

V tej chvíli zapochyboval o tom, ako chcel stráviť tento deň. „Moja mama je tá najlepšia mama pod slnkom. Zaslúži si viac,“ pomyslel si. Naštartoval svoje auto a v obchode zrušil objednanú donášku kvetín. Vzal si kyticu, prešiel 200 km a silno vzal do náručia svoju drahú mamu so slovami: „Ďakujem mami, že si!“

Vážme si svojich rodičov, pokiaľ sú tu. Lebo nikdy nevieme, čo sa môže stať.  Ak súhlasíte, zdieľajte tento článok so svojimi priateľmi na Facebooku!

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme. 

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om.

Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane.