Jeho syn zomrel pri tragickej autonehode a otec miesto navštevoval už celé roky: Jedného dňa tam však našiel tento veľmi silný odkaz!

Smrť milovaného a blízkeho človeka patrí medzi tie najťažšie skúsenosti, ktorým musí v živote čeliť každý z nás. Prísť o milovanú osobu je veľmi bolestivá skúsenosť, po ktorej už náš svet nikdy nebude rovnaký.

Obrovský šok zažila aj rodina 22-ročného Raymonda Olsona, ktorý zomrel pri autonehode.

Mladík však neriadil, bol na mieste spolujazdca, keď sa prechádzal so svojim kamarátom na jednej z ciest v Kalifornii. Na mieste tragédie vznikol pamätný kríž, pod ktorý nielen rodina chlapca často dávala kvety a sviečky. Potom sa ale rodina dozvedela niečo, čo vôbec nečakala. Cesta patrila súkromnej firme a rodina tak začala mať strach o pomníček jej syna.

Báli sa, aby firma nezačala na mieste niečo budovať a mala strach, že pomník navždy zmizne.

Firma skutočne mala v pláne na mieste začať niečo budovať, ale taktiež urobila niečo, čo vôbec nikto nečakal.

V roku 2016 začala firma so stavebnými prácami a samozrejme si všimla aj malý krížik a sviečky. Nikto však nemal tušenie, komu pomník v skutočnosti patrí, pretože u neho nebolo meno. Zamestnanci firmy sa tak rozhodli nechať na mieste odkaz, v ktorom písali, nech sa tvorca pomníka ozve.

Otec Raya si odkaz prečítal a myslel na to najhoršie. Bál sa, že sa k miestu už nebude môcť nikdy priblížiť a že pomník jeho syna bude navždy zničený.

Našťastie sa však mýlil a stalo sa niečo úplne neuveriteľné. Vedenie firmy sa rozhodlo, že rodine sprístupní miesto už navždy. Na mieste sa objavila tabuľa, ktorou firma uctila pamiatku zosnulého. Na mieste sa nachádza aj nová lavička. Firma Chevron si zaslúži všetok obdiv!

Zdieľajte tento príbeh s vašimi priateľmi na Facebooku, ak sa dotkol aj vášho srdca.

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme. 

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár!

Vaše názory sú vítane!