Jej otecko dostal infarkt: Jeho 5-ročná dcérka ho zachránila vďaka pohotovej reakcií – Pozrite, čo urobila!

Dievčatko Savannah, ktoré malo v čase incidentu iba päť rokov, sa vďaka svojmu rýchlemu zásahu stala internetovou hviezdou. Dievčatko zavolalo záchranku a dispečingu oznámila, že jej otec potrebuje pomoc.

Len vďaka tomu prežil. Savannah si všimla, že sa jej otecko nemôže nadýchnuť. Okamžite bežala k telefónu a zavolala o pomoc.

Jej otec práve prekonal infarkt. Nebol schopný si záchranku zavolať sám. Dievča neváhala a číslo vytočila sama. Dispečerovi oznámila všetko potrebné a nepríjemnú situáciu s ním konzultovala ako dospelá slečna. Keďže sa hovory na tiesňové linky nahrávajú, hlas Savannah dobyl celý svet. Každý, kto si jej hovor pustil, bol očarovaný jej roztomilým hláskom.

Hovor dievčatká prijal dispečer menom Jason. Okamžite si všimol, že mu volá celkom malé dieťa.

Neprestal s ňou hovoriť až do chvíle, kedy na miesto dorazila záchranka s odbornou pomocou. Dievča zostalo po celú dobu hovoru pokojné a správalo sa veľmi rozumne. Na všetky otázky dispečera disciplinovane a pohotovo zodpovedala.

Savannah chcela počas hovoru odísť, a to kvôli tomu, aby sa pred príchodom zdravotníkov prezliekla z pyžamka. Dispečer jej ale nabádal, aby od otecka neodchádzala a zostala po jeho boku, kým nedorazí pomoc.

Ich hovor trval okolo desiatich minút. Len vďaka Savannah zostal otec na žive.

Po príchode lekára ho okamžite naložili do sanitky a odviezli do nemocnice, kde dostal potrebnú starostlivosť.

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho so svojimi priateľmi.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om.

Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane.