Každý deň prejde viac ako celých 8 kilometrov, aby nakŕmil opustené, chudobné deti. To, čo robí je naozaj veľmi úctyhodné!

Zane Powles bol vyhlásený za muža s tým najväčším srdcom. Tento učiteľ základnej školy vo Veľkej Británii robí niečo, čo by dokázal len málokto.

Zane má naozaj najväčšie srdce na svete a jeho dobročinnú prácu málokto ocení. Z tohto dôvodu sa jednoducho musíme podeliť o jeho inšpiratívny príbeh!

Zane je učiteľ na základnej škole v Grimsby v Spojenom kráľovstve.

Jeho práca je presne taká, ako by ste si ju predstavovali, až na to, že každý deň po práci prejde viac ako 8 kilometrov!

A prečo to robí?

Zane každý deň navštevuje študentov z chudobných rodín, aby medzi nich rozdával jedlo zadarmo. Je to naozaj tak, Zane od domu do domu klope na dvere svojich študentov a ich rodičov, aby im mohol dať teplé jedlo.

„Keď roznášam jedlo, zároveň sa ubezpečujem, že študenti sú v poriadku,“ hovorí učiteľ.

Pred tým ako sa našiel v povolaní učiteľa, bol vojakom, športovým fanúšikom a často sa zúčastňoval charitatívnych akcií.

Môžeme povedať, že má srdce určite na správnom mieste.

Niektoré základné školy, ale aj iné inštitúcie vyhadzujú na konci dňa veľké množstvo jedla, ktoré sa nestihlo spotrebovať. Zane tak svojim nápadom vyriešil dva problémy naraz.

„Ako učiteľ je mojou úlohou vychovávať deti, no ako človeka je mojou úlohou sa o ne starať,“ uzatvára Zane.

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme. 

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a rodinou a šírte radosť a šťastie vo svojom okolí.