Keď bola tehotná, lekár jej odporúčal ísť na potrat: Po pôrode sa mu však rozhodla napísať tento list…

Courtney Williams Bakerová žije na Floride a vo svojom dome vychováva tri krásne dcéry. Avšak na prvý pohľad by ste ju možno medzi najšťastnejšie mamičky sveta nezaradili.

Jej dcéra menom Emersyn Faith sa totiž narodila s Downovým syndrómom.

Jej cesta na svet nebola ľahká a práve na ňu si Courtney spomenula, keď písala list svojmu gynekológovi. Vtlačila doň naozaj silné posolstvo a chce sa oň podeliť aj s ostatnými.

Išlo o gynekológa, ktorý mamičku sprevádzal celým jej posledným tehotenstvom. A bohužiaľ to vyzerá, že nebol nadšený z toho, pre čo sa jeho pacientka rozhodla. Odporučil jej potrat, s tým sa ale Courtney nechcela len tak zmieriť.

Sama nevie, ako lekár na jej list zareagoval. Nikdy mu nezavolala, aby sa ho spýtala.

Avšak podľa svojich slov verí, že sa v tomto prípade môže stať zázrak. Zázrak, ktorý sprostredkuje Boh a zmení jeho srdce. Práve preto tiež svoj list zdieľala medzi mnohými používateľmi na sociálnych sieťach. Chce tak povzbudiť a osloviť rodičov, ktorí by sa mohli dostať do rovnakej situácie, v akej bola nedávno ona sama. A ako list znie?

List začína jednoduchým oslovením „Vážený doktor.“

Courtney potom pokračuje príbehom svojej kamarátky. Tej sa tiež malo narodiť dieťa s Downovým syndrómom. Keď to však jej gynekológ na ultrazvuku zistil, povedal len:

„Váš syn je perfektný.“ A keď sa potom jej syn narodil a lekár si ho mohol pozrieť priamo na pôrodnej sále, dodal len: „Ako som vám hovoril, je dokonalý!“ Táto skúsenosť Courtney Williams Bakerovú hlboko dojala. Ale to nebolo všetko.

V nasledujúcich riadkoch svojmu lekárovi vyčíta, že k nemu prišla v tých najťažších chvíľach, ale nenašla u neho oporu. Bola vydesená, nevedela, čo sa bude s jej dieťaťom diať. A lekár jej namiesto podpory ponúkol riešenie jej situácie potratom.

Keď mu oponovala, že už pre dieťa vybrala meno, zareagoval otázkou, či vie, ako také dieťa ovplyvní kvalitu jej rodinného života.

Opakovane jej vraj tiež navrhoval, aby svoje rozhodnutie o možnom potrate prehodnotila. A Courtney sa každej ďalšej návštevy začala báť. Čo rozhodne nie je nič, o čo by nastávajúca matka stála.

„Bolo pre mňa naozaj ťažké sa s tým zmieriť, a to len preto, že ste mi nepovedali pravdu,“ píše neskôr priamo svojmu lekárovi. „Pravdu o tom, že je moje dieťa dokonalé.“

Dodáva, že nie je naštvaná, ani zatrpknutá, iba naozaj smutná. Ale nie kvôli sebe, ale kvôli lekárovi, ktorý sa nebojí odsúdiť bijúce srdce na smrť.

Na záver potom dodáva, že všetko, čo lekár hovoril, bol omyl. Tvrdil jej, že sa kvalita jej rodinného života zníži, podľa nej je však opak pravdou. Malá Emersyn vraj zmenila život rodiny Bakerovcov k lepšiemu. A nielen ten ich. Dotkla sa aj tisícov ďalších, a to prostredníctvom svojej bezprostrednosti a radosti z maličkostí.

Courtney priznáva, že niečo podobné ju naučila cítiť práve ona. Dodáva tiež, že uj mrzí to, že sa lekár nikdy s jej dcérou nestretne. A vyjadruje prianie, aby už žiadna mamička nemusela prežívať to, čo prežívala ona. Lekári radia, aby každej mamičke, ktorej porastie v bruchu nový život (hoci s Downovým syndrómom), povedal jednu krásnu vetu:

„Vaše dieťa je úplne dokonalé.“

Ak sa Vám článok páčil, neváhajte ho zdieľať so svojimi priateľmi na Facebooku! Šírte svetom krásne a pozitívne správy!

Prečítajte si tiež: