Keď ho prvýkrát uvidela vlastná mama, okamžite sa ho vzdala: Boh mal pre neho však iné plány a dal mu nových a veľmi milujúcich rodičov!

Keď sa Adam narodil v jednom malom mestečku v severovýchodnej Indii, jeho matka sa naňho len raz pozrela a povedala, že keby ho mala vziať domov, otrávila by ho. Tieto slová sú skutočne desivé a snáď žiadna matka nemôže nič také pochopiť. Bohužiaľ, to je realita.

Ani jeden z rodičov si dieťa neprial ponechať, pretože malo ťažký rázštep pery, bol bez očných viečok, bez rúk a nohy mal zrastené dohromady. To všetko boli nielen vážne zdravotné vady, ale predovšetkým aj komplikácie pre jeho rodičov, ktorým sa zrejme hnusil.

Tieto viditeľné vady boli síce vážne, ale Adam mal silné srdce, pľúca a mozog. Potreboval niekoľko operácií tváre a končatín, ktoré by mu pomohli žiť trochu normálny život. Jeho rodina by si ich však nemohla dovoliť a on by tak nemal žiadnu šancu na prežitie.

Do jeho príbehu však v tento moment vstúpili Raja a Jessica Paulrajovci. Raja bola lekárka a Jessica bola zdravotná sestra v nemocnici, kde sa narodil Adam. Keď Jessica prvýkrát uvidela Adama, okamžite vedela, že musí byť súčasťou ich rodiny, a urobí všetko pre to, aby zostal v bezpečí a bol zdravý.

Kontaktovala priateľa v USA a našla nemocnicu, kde by Adam mohol podstúpiť operácie, ktoré potreboval na nápravu jeho vád na tvári. Aj tak však boli náklady na operáciu astronomické. Sestry však vyhlásili zbierku a podarilo sa im zozbierať neuveriteľnú čiastku, ktorá túto operáciu pokryla.

Adam následne musel podstúpiť ďalšie operácie, ktoré mu upravili horné poschodie a odstránili cysty. Teraz už prospieva a deň odo dňa je silnejší.

Tieto dve sestry mu zachránili život a dali mu šancu ho prežiť dobre a kvalitne. Teraz sa smeje, rastie a vyzerá to, že bude môcť žiť normálne ako ostatné deti jeho veku.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane.