Keď ho uvidela, povedala, že ho jednoducho NECHCE, pretože by sa za neho len hanbila: Táto sestrička s lekárom sa však bábätko rozhodli adoptovať!

Táto žena, ktorá porodila svojho potomka, si pri pohľade naňho povedala, že si ho domov neodnesie. Adama si jeho rodičia nechať nechceli, potom, čo ho uvideli, sa ho rozhodli nechať v pôrodnici. 

Adam sa narodil s Bartsocas-Papasovým syndrómom, ktorý mu okrem iných problémov spôsobil aj deformáciu tváre. Jeho biologickí rodičia si ho odmietli nechať.

Domov si ho odniesť nechceli, a to z jediného dôvodu – nebol zdravý. Sami rodičia potom povedali, že ak by ich lekári donútili vziať si potomka domov, museli by ho aj tak otráviť, pretože by sa za neho hanbili.

Chlapček sa narodil so zdravým srdcom, pľúcami i mozgom, bohužiaľ mu ale príroda nenadelila očné viečka, nos alebo ruky. Jeho nohy boli zrastené k sebe. Rodičia si mysleli, že majú iba dve možnosti, ako túto situáciu vyriešiť – buď nechať dieťa samotné, alebo ukončiť vlastný život. Pritom dieťa za nič nemôže, nemôže za to, ako vyzerá alebo ako vyzerať bude.

Zdravotná sestra a lekár, ktorí boli manželia a zároveň mali malého Adama na starosti, sa rozhodli, že ho adoptujú.

Nešlo o jednoduchý krok, ale nakoniec prišiel do úspešného konca. Nemohli sa totiž pozerať na to, že Adam nemá žiadnu rodičovskú lásku. U dieťaťa sa objavilo genetické ochorenie, ktoré patrí medzi veľmi zriedkavé. Adam musel podstúpiť množstvo operácií.

Tie boli veľmi finančne nákladné, ale adoptívni rodičia usporiadali zbierku, počas ktorej sa vybralo na 100 000 dolárov. Adam je teraz už schopný zavrieť oči aj ústa a užíva si život ako každé malé dieťa. Preto by si mal každý rodič uvedomiť, že dieťa je zázrakom, a urobiť to najlepšie preto, aby vyrastalo s rodinou. Adam sa teší zo starostlivosti svojich rodičov a má množstvo kamarátov, ktorí sú okolo neho. Ďakujeme!

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a rodinou a šírte radosť a šťastie vo svojom okolí.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane.