Keď prídeš o svoju milovanú mamičku, prídeš aj o kúsok svojej duše: „Najmenej zo všetkého si maminka vždy priala, aby ste sa trápili jej odchodom“

Nenahraditeľná strata. Ak ste prišli o mamičku, viete, ako bolestivé to je. Aj keď je to postupom času o niečo ľahšie, nikdy vám neprestane chýbať.

Matky sú tými najsilnejšími ľuďmi na svete.

Postarajú sa o nás ako nikto iný a vždy nám prídu na pomoc bez ohľadu na to, čo sa stane. Sú nám nablízku, aj keď robíme hlúposti, a pomáhajú nám prekonať všetky ťažkosti.

Materskej láske sa nič nevyrovná. Pretrváva aj v prípade, že dieťa zomrie. Matka je prvou osobou, s ktorou na tomto svete komunikujeme, pretože najprv trávime veľa času v jej brušku a potom s ňou. Je našou záštitou, stúpenkyňou a najoddanejšou dušou.

Materstvo je prácou na celý život.

Koľkokrát matka ticho plakala a robila si starosti o svoje deti? Kvôli ich zdraviu, školským a rodinným problémom? Koľkokrát sa modlila, aby to nemali tak zložité?
Dokonca keď vyrastáme a začíname čeliť problémom, mamička sa o nás aj naďalej obáva.

Miluje nás z celého srdca a nič za to nevyžaduje.

Smrť matky je veľmi bolestnou udalosťou v živote každého z nás. Strata milovaného, ​​drahého a najbližšieho človeka, matky, je ťažkým trápením.

Po takejto strate môže trvať roky, než sa rany na duši zahoja. Nečakajte, že to bude ako predtým. Skúsenosť s nenahraditeľnou stratou nás mení, robí nás dospelejšími.

Ľudia, s ktorými sa snažíte hovoriť o mamičke, sa konverzácií vyhýbajú, pretože nevedia, ako sa správať, nevedia, čo povedať, aby vás utešili. V tomto prípade totiž neexistujú slová útechy.
Potrebujete, aby vás len niekto vypočul, podporil, bol vám nablízku. Ale ľudia sa boja, že svojimi nevhodnými slovami zhoršia vaše trápenia.

Najmenej zo všetkého si mamička priala, aby ste sa trápili jej odchodom. Zamyslite sa, čo by vám povedala, keby videla vaše trápenie.

Zdá sa vám o nej práve preto, že sa trápite.

Týmto spôsobom vám stále prejavuje svoju lásku. Spomeňte si, čo s vami chcela robiť. Berte to tak, že vám odovzdala štafetu a začnite to robiť za dvoch. Milovaní ľudia odchádzajú, ale ich láska s nami zostáva. Po ich odchode duchovné a emočné spojenie často zosilnie. Nemyslíme už na to, aká je to škoda, že nás opustila, ale na to, aké je to šťastie, že s nami bola!
Ale hlavne by sme si mamičku mali vážiť, kým je nažive. Nečakajte na jej posledné dni.

Zavolajte jej, povedzte jej o svojej láske, pomôžte jej! Na svete nie je človeka, ktorý vás bude milovať viac než ona.

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah.

Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme.

Zdroj foto: unsplash.com