Lekár sa rozhodol napísať list pre svojho zosnulého pacienta: „Najhoršie zo všetkého je oznámiť smrť vašim rodičom“

Následkom dopravnej nehody umierajú denne desiatky, stovky a aj tisícky ľudí na celom svete. Nie je to len o ich bezohľadnosti, ale následky si ponesú aj tí, ktorých dotyčný zrazil.

Lekár, ktorý sa deň, čo deň musí pozerať smrti do tváre, to nemá v živote jednoduché. Okrem toho, že si musí vytrpieť to, že dotyčného nedokázal zachrániť, je to väčšinou on, kto musí rodine oznámiť, že ich príbuzný bohužiaľ neprežil. Dr. Louis Profeta sa rozhodol napísať mŕtvemu list.

V ňom uvádza, že sa pozrel na jeho profil na Facebooku ešte predtým, než jeho matke a otcovi povedal, že zomrel.

„Za 5 minút už vaši rodičia nikdy nebudú rovnakí ako predtým. Nikdy nebudú šťastní. Aby som pravdu povedal, teraz ste len anonymné telo, ktoré vyzerá ako vrece. Neexistuje už žiadna stopa života, nepoviete mi o tom, aké ste mali v živote sny alebo ambície.“

Pre nikoho nie je jednoduché, keď vidí niekoho umierať. Lekár mŕtvemu mužovi vyčítal, že tu nechal rodičov samotných, a hneval sa.

Apeluje tak na všetkých, ktorí si myslia, že sú nesmrteľní, a za volantom používajú mobilný telefón, venujú sa konzumácii jedla alebo iným činnostiam a vôbec si neuvedomujú, že chvíľka nepozornosti môže stáť nielen ich život, ale ohroziť môžu aj ďalších účastníkov prevádzky, ktorí budú trestaní za niečo, za čo nemôžu.

Dbajte tak na to, aby ste pri šoférovaní na motocykli alebo bicykli vždy mali helmu. Nesadajte za volant po požití alkoholu, rovnako tak si neberte žiadne drogy. Dávajte si pozor hlavne na križovatkách a pokiaľ si nie ste niečím istí, zastavte.

Nič horšie, než sa na vás bude niekto trúbiť, sa stať nemôže.

Lekár sa pozrel na profil Facebooku muža, ktorého nepoznal, ale jeho smrť musel oznámiť rodičom.

Zveril sa, že na fotografiách videl veselého muža, ktorý mal rád kapelu U2. Videl, ako si užíva vianočné sviatky s rodinou a videl, že tento muž je veľmi milovaný. Svoju rodinu už ale nikdy neuvidí…

„Prosím, vy všetci, ktorí toto čítate, buďte opatrní a dávajte si pozor. Alkohol ani drogy za volant nepatria…“

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om.

Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane.