Lekár zachránil malému dieťaťu život: O 30 rokov neskôr sa opäť stretli a tentokrát si doslova „vymenili strany“ a chlapec tentokrát zachránil lekára!

Chris Trokey sa narodil v roku 1986, v júni, desať týždňov pred plánovaným termínom. Keď sa Chris narodil, bolo zle. Pravdepodobnosť, že bábätko prežije, bola podľa lekárov len 50 %.

Bol taký malý, že sa zmestil do otcovej dlane, no aj keď bol malý, bol mimoriadne vytrvalý. Len pár hodín po narodení, bábätko, ktoré sa narodilo o 2,5 mesiaca skôr, už dýchalo samo.

Keď rodičia po siedmich týždňoch mohli opustiť nemocnicu, našli odborníka na predčasne narodené deti: Dr. Michael Shannon im bol odporúčaný ako niekto, kto by im mohol poskytnúť vedomosti o starostlivosti o predčasne narodené deti.

O necelé dva týždne neskôr potrebovali rodičia malého bábätka jeho pomoc.

Chris dostal život ohrozujúcu horúčku.

Nemocnica nemala jednotku intenzívnej starostlivosti pre dojčatá a dostali kontakt na lekára menom Shannon, ktorý musel malému chlapcovi nakvapkať antibiotiká a podať liečbu. Pediater zostal s bábätkom viac ako dva dni, kým nebol jeho stav natoľko stabilizovaný, že mohol ísť domov.

O 30 rokov neskôr sa Chris Trokey stal vodičom sanitky.

Privolali ho k dramatickej nehode.

Na mieste už boli hasiči spolu s niekoľkými sanitkami. Celá predná časť SUV bola ponorená pod návesom. Auto tlelo a Chris veľmi dobre vedel, že o pár minút môže vybuchnúť.

Muž uväznený v SUV bol v núdzovej situácii pozoruhodne pokojný a energický.

„Nebál sa. Nekričal. Len povedal: ‚Dostaňte ma odtiaľto‘,“ hovorí Chris.

Muž uväznený v aute cítil, ako sa mu rozpálili nohy. Požiadal o pomoc. Požiar motora posádky rýchlo uhasili, no na vyslobodenie SUV z návesu a prevoz muža do nemocnice bolo potrebné väčšie vozidlo.

Akonáhle bolo auto zdvihnuté, Chris mal vážne zraneného vodiča na nosidlách v priebehu niekoľkých sekúnd. Sedel s ním vzadu v sanitke, keď sa ozvali sirény a oni sa ponáhľali do nemocnice.

Na pohotovosti začul sanitár meno toho muža, Dr. Shannon. Uvedomil si, že to bol ten istý Michael Shannon, ktorý mu pred 30 rokmi zachránil život.

Deň po Shannonovej operácii ho navštívil na JIS. Cítil sa zvláštne. Pohotovostný zdravotnícky personál zachraňuje životy každý deň. Ale tento prípad bol iný.

Chris dorazil do nemocnice, kde muž ležal, a odvážil sa mu povedať, že on bol v jeho dome ako lekár niekoľko dní, keď bol Chris novorodenec. Predstavil sa a spýtal sa, či si ho Shannon pamätá. Keby sa títo dvaja muži na ulici minuli, ani jeden by toho druhého nespoznal. Ale keď Shannon počul Chrisovo meno, okamžite ho spoznal.

Títo dvaja sú zaneprázdnení ľudia, ale každý rok od výročia Shannonovej nehody sa stretávajú na spoločnom obede.

Prečítajte si: