Lekári dávali tomuto malému zlatému dieťaťu iba 1 % šancu na prežitie a odporúčali jej potrat: Matka ho zásadne odmietla!

Na svoje tretie tehotenstvo nespomína Anne vôbec rada. Lekári ju svojimi predpoveďami takmer dohnali na potrat.

Keď 36-ročná Anne Riceová tretíkrát otehotnela, nemohli byť s manželom Chrisom šťastnejší. V tom čase sa radovali z dvoch synov – sedemročného Connora a devätnásťmesačného Rileyho. Nenarodený Chester mal byť ich tretím potomkom. Počas kľúčového prvého trimestra prebiehalo tehotenstvo ukážkovo a nič nenaznačovalo, že sa blížia komplikácie. V dvadsiatom týždni tehotenstva Anne odtiekla plodová voda a vtedy sa začalo peklo.

Keď začala dvojnásobnej mamičke Anne odtekať v 20. týždni tretieho tehotenstva plodová voda, lekári jej odporúčali graviditu ukončiť. Neustále opakovali, že aj keď sa rozhodne zákrok nepodstúpiť, samotnému potratu sa nevyhne. Anne s Chrisom nesúhlasili. Niekoľko lekárov ich preto začalo informovať o takmer nevyhnutnom riziku sepsy, ktorá by mohla skončiť Anninou smrťou.

Pretože ani to Anne neodradilo od zámeru dieťa donosiť, začali lekári polemizovať o zdravotnom stave nenarodeného chlapca.

Okrem najrôznejších postihnutí mu dávali iba 1% šancu na prežitie dlhšie ako 1 týždeň. Napriek všetkému psychickému nátlaku, ktorý dnes už trojnásobná mamička počas svojho posledného tehotenstva zažila, sa rozhodla potrat nepodstúpiť a pokúsiť sa dieťa donosiť čo možno najdlhšie. Anne sa preto snažila odpočívať, príliš sa nenamáhať a zostať psychicky vyrovnaná.

Odkedy jej začala odtekať plodová voda, uplynulo dlhých desať týždňov.

V noci pred Štedrým dňom, 23. decembra 2020, bola Anne prijatá do pôrodnice na akútny cisársky rez. Potom, čo sa malý Chester narodil, mu bolo diagnostikované chronické pľúcne ochorenie a prvé štyri mesiace svojho života strávil v inkubátore. Anne s Chrisom ho chodili navštevovať, čo najčastejšie to bolo možné. Počas tej doby bol chlapec niekoľkokrát v kritickom stave, ale všetko dokázal prekonať.

V apríli 2021 bol Chester konečne prepustený z nemocnice domov za svojimi rodičmi a súrodencami.

V súčasnej chvíli je chlapček zdravý a darí sa mu výborne. Nezostáva, než malému bojovníkovi aj rodičom držať palce.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!