Lekári jej oznámili, že čaká trojčatá, no kvôli váhe jej však odporučili zredukovanie jedného plodu: Absolútne s tým nesúhlasila a porodila zdravé detičky!

Tehotenstvo v 38 rokoch nie je síce ideálne, ale Ange Wakelingová bola šťastná, keď sa dozvedela, že je tehotná.

Avšak netušila, že ju čaká veľké prekvapenie a ešte väčšie rozhodnutie.

Kvôli svojej nadváhe a vyššiemu veku ju lekári ihneď upozornili na zdravotné riziká súvisiace s tehotenstvom. Keď sa však dozvedela o trojčatách, riziko sa zvýšilo ešte viac.

Ange vážila 140 kilogramov, čo bolo podľa lekárov príliš veľa na tehotenstvo s trojčatami, pretože mohlo dôjsť k nebezpečnej preeklampsii.

Tiež jej povedali, že hrozí vysoký krvný tlak, cukrovka a možnosť predčasného pôrodu, čo by mohlo viesť k tomu, že ani jedno z detí neprežije.

Preto jej lekári navrhovali, aby sa rozhodla obetovať jedno zo svojich trojčiat a porodiť len dve deti. Ange však túto možnosť odmietla.

Samotné tehotenstvo bolo pre rodinu veľké prekvapenie, pretože vo veku takmer 40 rokov to nečakali. To, že budú mať v rodine trojčatá, bolo úplným šokom. Lekári jej upozornili na rizikové tehotenstvo, ale ona sa rozhodla porodiť všetky tri deti. Pôrod sa uskutočnil počas 35. týždňa tehotenstva a Ange mala okolo seba tím lekárov a sestričiek, ktorí počítali s komplikáciami.

Pravdou je, že deti sa narodili úplne zdravé.

Nemuseli ísť do inkubátora ani na jednotku intenzívnej starostlivosti. Starostlivosť o trojčatá síce zaručene nie je jednoduchá a navyše majú ešte jedno staršie dieťa, ale svoje deti milujú. Ani na sekundu by svoje rozhodnutie ale nezmenila. Dnes je nadšená, že má veľkú rodinu a je vďačná za každé zo svojich detí.

Lekár povedal Ange niekoľkokrát, že by sa mala vzdať jedného alebo dvoch detí z troch.

Táto správa pre ňu bola šokom a neuvažovala o tom ani sekundu. Zdravotné riziko síce bolo veľké, ale verila svojmu telu, že to zvládne. A mala pravdu. Dokázali by ste sa vzdať jedného alebo viacerých detí počas tehotenstva, aby ste zachránili seba a ďalšie deti? Toto rozhodnutie by rozhodne pre každého bolo veľmi ťažké.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!

Zdroj: wearethewakelings/Instagram