Lekári úspešne oddelili siamské dvojčatá: Pozrite sa ako krásne vyzerajú dievčatká dnes a ako sa im vlastne už krásne darí!

Narodenie dvojičiek je poriadnym šokom pre rodičov, nehovoriac o tom, keď sa narodia siamské dvojičky. Existuje však množstvo inšpiratívnych príbehov.

Medzi tieto nádherné príbehy patria napríklad Abby a Erin Delaneyové, dvojica siamských dvojčiat.

Narodenie siamských dvojčiat je považované za mimoriadne vzácny jav. Stáva sa to raz za 200 000 narodení. Bohužiaľ také deti zriedka prežijú. Až 50% týchto dvojičiek zomrie pred narodením a iba 25% je schopné prežiť po narodení.

Embryá, z ktorých sa vyvinú dvojičky, sa začnú oddeľovať už v 8. až 12. dni tehotenstva,  pri siamských dvojčatách však toto až tak neplatí.

Ak aj siamské dvojičky prežijú, je pravdepodobné, že sa narodia s rôznymi deformitami a pridruženými zdravotnými ťažkosťami. Až 75% siamských dvojčiat sú dievčatá a najviac sa ich narodí v oblasti Afriky a Ázie. Siamské dvojičky sú vždy rovnakého pohlavia, nie je zaznamenaný prípad, kedy by boli zrastený chlapec a dievča.

Tieto deti sú úžasným príkladom, že vďaka dnešnej medicíne, viere a trochou šťastia môže všetko dobre dopadnúť.

Dvojčatá Erin a Abby Delaney sa narodili v roku 2016.

Moderná medicína môže rozdeliť deti, ak majú svoje vlastné orgány, nezávislý obehový a nervový systém. Takéto deti budú môcť žiť celý život nezávisle na sebe.

Tieto dievčatá sa narodili zdravé, ale ich hlavy rástli spoločne. Lekári nikdy nemali tak zložitý prípad.

Oddeovacia operácia bola veľmi riskantná, ale bola to šanca na normálny život. Unikátna operácia bola pripravená a vykonaná v detskej nemocnici vo Filadelfii. Niekoľko mesiacov sa na vykonávanie tejto operácie pripravoval obrovský tím lekárov a zdravotníkov. 6 júna 2017 konečne nadišiel deň, kedy sa siamské dvojčatá podarilo úspešne oddeliť. Operácia trvala 11 hodín.

Sestry po náročnom zákroku umiestnili na jednotku intenzívnej starostlivosti.
Bolo to ťažké, ale zručnosti lekárov a zdravotníckeho personálu pomohli zvíťaziť!

Dievčatá boli úspešne oddelené .„Cez to, čím museli prejsť, sú to veľmi šťastné dievčatá,“ povedala ich matka Heather Delaneyová.

Dievčatá boli v nemocnici pozorované päť mesiacov a až potom boli prepustené domov. Teraz sú úplne nezávislé deti a učia sa poznávať svet. Podľa ich mamičky sa obe dievčatá vyvíjajú dobre.

„Neboja sa a nemajú strach z ľudí,“ povedala. „Sú veľmi statočné po všetkom, čo zažili.“

Ďakujeme medicíne a šikovným lekárom, dievčatkám a rodičom prajeme do života hlavne zdravie a všetko len to najlepšie!

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a rodinou a šírte radosť a šťastie vo svojom okolí.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane.