Lekári zachránili tieto malé dvojičky, ktoré sa narodili až 4 mesiace po mozgovej smrti ich mamičky: Toto je jeden veľmi smutný príbeh avšak so šťastným koncom…

Tento príbeh opisuje skutočný príbeh dvoch mladých ľudí, ktorí sa tešili, keď sa im narodia dve deti.

Franklin da Silva bola mladá 21-ročná žena, ktorej osud nedoprial možnosť radovať sa zo svojich potomkov.

V deviatom týždni tehotenstva začala náhle krvácať do mozgu. To následne spôsobilo jej mozgovú smrť. Lekári ale mohli zachrániť život dvojčiat v jej maternici, preto sa pustili do neuveriteľného experimentu, ktorý mal šťastný koniec.

Franklinin manžel Muriel na deň, keď jeho žena zomrela, nezabudne do konca svojho života. Bola to pre neho veľká rana. Žena mu volala s prosbou, aby jej zakúpil tablety na silnú migrénu. Keď konečne dorazil domov, našiel svoju milovanú Franklin plačúcu, chvejúcu sa a zvracajúcu z neznesiteľných bolestí. Preto ju ihneď naložil do vozidla a odviezol do nemocnice

V momente, keď na miesto došli, stratila jeho manželka vedomie.

Lekári si pacientku prevzali a pár minút na to prišla k Murielovi krutá správa. Jeho drahej žene konštatovali mozgovú smrť. Avšak zdravotníci sa rozhodli nechať ženu napojenú na prístrojoch ďalšie tri dni, aby sa s ňou mohol manžel rozlúčiť.

Po troch dňoch lekári zistili prekvapivú vec, deväťtýždňové embryá v maternici Franklin stále žili.

Tento fakt ich prinútil k tomu, aby sa pokúsili zachrániť nenarodených potomkov manželov. Pristúpili teda k veľmi odvážnemu experimentu. Telo ženy nechali napojené na prístrojoch do doby, než sa zo embryí skutočne vyvinuli detské telíčka.

Tento proces trval asi 123 dní. Počas niekoľkých dní a mesiacov sa o ženu staralo mnoho starostlivých zdravotných sestier, fyzioterapeutov a samozrejme lekárov. Na ešte nenarodené deti cez brucho hovorili, alebo im spievali. Bol to fascinujúce aj keď v podstate trochu smutný proces.

Po zhruba šiestich mesiacoch vývoja sa lekári rozhodli na svet dvojičky priviesť cisárskym rezom.

Bolo to dievčatko Anna Vitoria, ktoré vážilo 1,4 kilogramy a chlapček Asaf vážiaci 1,3 kilogramy. Deti boli umiestnené do inkubátorov, kde museli vyrásť počas ďalších troch mesiacov.

Žiadne zdravotné komplikácie u nich neboli zaznamenané, preto sa mohol ich otec čoskoro tešiť na to, až si ich odvezie domov.

Muriel si v krátkom čase prežil ako hlboký smútok, tak aj veľké šťastie.

Po štvrťroku si potomkov odviezol konečne domov, ale už bez svojej milovanej ženy. Tá mu bude schádzať po celý jeho život. Teraz vychováva staršiu dcéru a dvojčatá sám.  Muž nepopiera, že občas ho chytí veľká úzkosť, ale kvôli svojej zosnulej žene a krásnym spoločným deťom sa snaží byť silný. Jeho rodina otca potrebuje.

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a rodinou a šírte radosť a šťastie vo svojom okolí.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.