LETUŠKA ODPORÚČA: Toto by ste si do lietadla obliecť nemali!

Čaká vás dovolenka a letíte? Ak neviete, ako sa najlepšie pohodlne obliecť na palubu lietadla, máme pre vás pár tipov priamo od letušky!

Pravidlo znie: „Hlavne pohodlne.“

Vyberte si priedušné materiály, v ktorých sa budete cítiť dobre a nebudete sa potiť. Najlepší outfit predstavujú tepláky s tričkom, či legíny a voľným vrchom. Na nohy sa odporúčajú obuť si tenisky.

Po celú dobu letu sa najskôr nevyhnete pustenej klimatizácii, preto je dobré nezabúdať: na ponožky,  šál, do ktorého sa v prípade chladu zabalíte.

V oblečení by ste sa mali cítiť dobre.

Nie je vhodné obliecť si niečo, čo je naozaj obtiahnuté, malé, či úzke. Ide predsa o to, aby ste sa vyhli kŕčom, opuchom a všetkému, čo vás môže neskôr postihnúť. Vyhnite sa tesným šatám, overalom, úzkym nohaviciam a všetkému, čo sa zložito oblieka, zipsuje či zaväzuje.

Každý cestovateľ vie, že ísť do lietadla v nepohodlných topánkach je veľmi zlý nápad. Táto rada sa teda týka najmä žien, ktoré ako obuv zvolia lodičky, vysoké opätky či sandále. Vďaka páru pohodlných topánok bude pre vás pohyb po letisku aj v samotnom lietadle jednoduchší.

Tip: Počas letu sa odporúča pravidelne ohýbať a naťahovať si nohy.

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme.