Majiteľ objavil na svojom pozemku na prázdnom poli starý trezor s tajomným odkazom: Takýto záver by snáď nikto nečakal!

Predstavte si, že by ste na vašom pozemku našli starý trezor s odkazom „Ak to dokážete otvoriť, môžete si nechať to, čo je vo vnútri“. Čo by ste urobili? Väčšina z vás by to zvedavosťou pravdepodobne nevydržala a tajomný sejf by sa pokúsila otvoriť.

Farmár Kirk Mathes, na ktorého poli neďaleko mesta Barre v štáte New York sa presne taký trezor s rovnakým odkazom našiel, sa však rozhodol, že trezor otvárať nebude.

A má k tomu celkom neopozeraný dôvod.

Telefonát o trezore neznámeho pôvodu s pripojeným odkazom, ktorý bol objavený na jeho pozemku, dostal práve v momente, keď bol mimo mesto.

Než na miesto dorazil, niektorí miestni sa už pokúšali odhaliť, čo sa vo vnútri tajomnej schránky nachádza.

„Než prišla polícia, ľudia sa to pokúšali otvoriť. Kladivom odstránili ciferník a kľučku a trochu zničili pánty. Ja osobne si ale myslím, že by to malo zostať záhadou. Ak to otvoríte, show skončí.

V časoch, kedy riešime vírus a politiku, sa ľudia vďaka tomu môžu odreagovať a prísť na iné myšlienky, „vysvetľuje muž, prečo sa rozhodol záhadu neobjasniť.

Trezor váži cca 220 až 270 kilogramov, takže ho na pole musel niekto dopraviť pomocou ťažšej techniky.

Mathes je názoru, že sa jedná o vtip, za ktorým stojí niekto z miestnych.Bol to určite nejaký šikovný chlapík alebo decká; tie sú tu v Barre fakt šialené. Museli to urobiť nejakí vtipálci, takže sa asi nikdy nedozvieme, ako sa to sem dostalo, „myslí si.

Keď s ním reportéri zhotovovali rozhovor, trezor bol uschovaný v jednej z jeho stodôl. Mathes mal však v pláne ho neskôr premiestniť na bližšie neurčené miesto, kde ho nikto nenájde.

Neskôr by ho chcel venovať historickému múzeu v Barre. Zatiaľ to nevyzerá, že by ho chcel vôbec kedy otvárať.

Vnútri môžu byť milióny dolárov, ale tiež tam môžu byť len konfety. Človek musí snívať, keď nemá ani tušenie, „povedala jedna z obyvateliek mesta Cindy Vanlieshout.

Zdroj: odditycentral.com

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové články každý deň.