Malý chlapec v autobuse neprestával plakať: Šofér povedal do mikrofónu jednu vetu a on sa okamžite utíšil…

Cesta mestskou dopravou nemusí byť vždy ideálna. Plné autobusy výrazne znižujú komfort samotného cestovania. A čo potom keď sa objaví ďalší problém, s plačúcim dieťaťom.

Takáto cesta sa následne stáva skôr utrpením než pohodovým presunom z A do bodu B.

A presne to sa stalo aj v tomto autobuse. Bol preplnený a malé dieťa začalo plakať a jeho mama ho nevedela utíšiť.

Skúšala všetko možné, ale nič nepomáhalo. Plač bol stále intenzívnejší a bolo vidieť, že začína vadiť väčšine cestujúcim v autobuse. Počul ho tiež vodič, ktorý by mal mať prehľad o tom, čo sa v jeho autobuse deje. Keď vedel, že dieťa plakať len tak neprestane, vzal si mikrofón a povedal do neho niekoľko slov.

Zrazu sa v mikrofóne v autobuse ozval hlas vodiča, ktorý povedal: „Neplač maličký, pustím ti nejakú hudbu, to ťa upokojí“.

Následne sa reproduktormi rozplynula príjemná hudba. A postačilo len pár sekúnd a dieťa sa utíšilo. Bolo to doslova ako zázrak. Zrazu v autobuse zavládol opäť veľký pokoj a rozčúlení ľudia prestali mať negatívny výraz v tvári.

Tento článok je krásnou pripomienkou, že aj ten najmenší prejav láskavosti môže mať významný efekt.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane.