Mamička o jej fotografií, ktorá sa šíri internetom: „Toto je materstvo bez cenzúry a pôrod je prirodzená vec, o ktorej sa vôbec radšej nehovorí!“

Títo partneri menom Amanda a Ken sa stali rodičmi už druhého dieťaťa. Otecko sa však po matkinom pôrode odfotil so svojím novonarodeným synom, pričom matka zostala v jej pozadí otočená chrbtom.

Ona sama sa však rozhodla zdieľať túto snímku na sociálnych sieťach, aby rozšírila povedomie spoločnosti o tom, aké náročné je prejsť pôrodom a čo to v skutočnosti obnáša. Jej text obletel internet a vyvolal reakcie miliónov ľudí.

Amanda a Ken boli veľmi nadšení a hrdí na to, že sa stali rodičmi už svojho druhého dieťaťa. To bol tiež jeden z dôvodov, prečo sa otecko rozhodol odfotiť krátko po narodení svojho syna, ako bábätko drží v náručí av pozadí je jeho vyčerpaná matka. Bola to však práve Amanda, ktorá sa rozhodla zdieľať obrázok na Facebooku, pričom k nemu spísala text. Práve to však bol dôvod, prečo jej príspevok obletel celý internet a vyvolal reakcie miliónov ľudí. Celý text od Amandy si môžete prečítať nižšie:

„Materstvo bez cenzúry.“

„Chcem sa s vami podeliť o tento obrázok, pretože je skutočný. Ukazuje totiž, aké to je tesne po pôrode – surové, úžasné, veselé, špinavé, bolestivé a vyčerpané.

Mať dieťa je bezpochyby úplne úžasný zážitok. O realite pôrodu sa však príliš nehovorí.

Len málokto navyše v tomto období fotografuje, a preto som sa rozhodla zdieľať fotografiu môjho muža, ktorý drží nášho novonarodeného syna. Mnohým sa po vzhliadnutí tejto snímky pravdepodobne urobí zle alebo si budú myslieť, že je nevhodná, ale pýtam sa prečo? Nechápem to! Možno je to tým, že sa o tomto náročnom období v spoločnosti nehovorí alebo ako to teda je?

Všetci by sme mali prijať všetky aspekty pôrodu, jedná sa predsa o úplne prirodzenú záležitosť, ktorou si prejde počas života mnoho žien. Nebojte sa preto použiť poriadnu dávku humoru, a to aj vo chvíľach, ako je táto.

Pretože čo je lepšie privítanie do materstva ako obliekanie plienok veľkej mamičky po pôrode? A pre tých z vás, ktorých to zaujíma, som to bola ja, kto zverejnil tento obrázok. Nie môj manžel.“

Amandin text inšpiroval veľké množstvo ľudí, pretože bol hojne komentovaný a tiež zdieľaný. Spolu s textom ho videli neuveriteľné dva milióny ľudí po celom svete! Matka chcela ľuďom ukázať a povedať, že stať sa matkou nie je nič, za čo by sa mali ženy hanbiť. Musíte to všetko prijať – vrátane napríklad toho, že si po pôrode oblečiete budete musieť obliecť plienky vy.

Zdroj Foto: Amanda Bacon

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!