Mamička vyrobila svojej dcérke s Downovým syndrómom bábiku, ktorá vyzerá doslova ako ona: Jej reakcia stojí skutočne za vzhliadnutie! Nádhera!

Dievčatko menom Olive Mohlmanová dostala pred dvoma rokmi na svoje druhé narodeniny bábiku, ktorú vyrobila jej matka Kimberly (39). Táto bábika je však špeciálna.

Bábika bola vyrobená tak, aby sa podobala na dvojročné dievčatko s Downovým syndrómom. A hádajte, ako dievča reagovalo na tento darček?

Na rozkošnom videu, ktoré natočila jej matka, je vidieť, ako vzrušene rozbaľuje bábiku, ktorá sa na ňu podobá. Olive vydá „oooo“, keď sa prekvapene a šokovane pozerá na svoju novú hračku. Potom bábiku objíme, túli a pobozká. Potešená mama Kimberly priznala, že „plakala slzy šťastia“, keď prvýkrát uvidela Olive, ako sa pozerá na bábiku.

„Bola som hrdá ako matka, keď som videla jej reakciu – bolo vidieť, že sa jej darček naozaj páčil,“ hovorí a pokračuje, že je dobrý pocit, keď dokážete rozdávať radosť v ťažkých chvíľach. A ak video malej Olive niečo urobí, rozdáva radosť. Na Youtube si ho ľudia pozreli viac ako 1,5 milióna krát.

„Myslím si, že je to perfektné video, pretože ľudí rozosmeje a dojme, čo je v týchto stresujúcich časoch dôležité,“ hovorí matka, ktorá bábiku darovala svojej dcérke minulý rok – počas karantény.

Dnes začína čoraz viac výrobcov hračiek vyrábať bábiky, ktoré by mali reprezentovať rôznorodosť spoločnosti.

Jednou takouto fabrikou je Miniland. Vyrábajú bábiky s Downovým syndrómom, s okuliarmi, s rôznou farbou pleti a inými vecami, ktorými sa bábiky odlišujú od klasických, uniformných hračiek. „Umožňujú deťom spoznať rozmanitosť nás všetkých a rozvíjať tak sociálne zručnosti, ako je empatia a tolerancia,“ uvádza sa na stránke výrobcov.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!