Mamička zdieľa túto poslednú fotografiu so svojou zosnulou dcérkou: „Zdravie detí je to najcennejšie, čo máte.“

Zoey mala len tri roky, keď jej diagnostikovali rakovinu. Dievča vyrastalo v milujúcej rodine a kým ochorelo, bolo plné energie.  Bola veľmi milá a vtipná.

Jedného dňa Zoey spadla pri hraní a o niekoľko týždňov neskôr jej ochrnuli obe ruky.

Rodina vzala Zoey do nemocnice. To, čo v tej chvíli počuli Zoeyini rodičia, si budú pamätať do konca života.

Doktor im povedal, že ich milovaná dcéra, taká plná života a lásky, má DIPG, vzácny a veľmi agresívny nádor na mozgu.

Takzvaný difúzny intrinsický pontinný glióm (DIPG) je veľmi agresívny typ nádoru mozgu. Vyskytuje sa iba výnimočne, napríklad v Spojených štátoch ním za rok ochorie 150 až 300 detí. Vo Veľkej Británii ide približne o niekoľko desiatok prípadov ročne.

 

Na DIPG pritom zatiaľ neexistuje účinný liek. Iba menej ako percento chorých s touto diagnózou žije viac ako päť rokov.

 

Choroba postupuje veľmi rýchlo

  • Nádory mozgového kmeňa DIPG napádajú hlavové nervy detí vo veku od 3 do 16 rokov a ničia nervy, ktoré zásobujú očné, tvárové a prehĺtacie svaly.
  • Nádor postihuje aj čelné alebo spánkové laloky mozgu. To má za následok ochabovanie paží alebo nôh a problémy s rozprávaním a chôdzou.

„Nevedeli sme, čo robiť a kam sa obrátiť. Všetko, čo sme zistili, bolo, že to bol rozsudok smrti,“ povedala Caseyho matka pre Daily Mail.

Napriek tomu bola Zoey silná.

Počas nasledujúcich dvoch rokov dievča podstúpilo niekoľko operácií. Zoey bola prijatá na kliniku v Nemecku, kde spočiatku dobre reagovala na liečbu. Po chvíli sa však rádioterapia stala neúčinnou.

Prichádzalo nevyhnutné

Zoein stav sa zhoršoval a zhoršoval. V roku 2018, 4. júla Zoey zomrela vo svojom dome v Spojených štátoch. Hoci Zoeyina rodina vedela, že sa to skôr či neskôr stane, smrť dievčaťa ich hlboko šokovala. Jej rodičia sa rozhodli podeliť o posledné chvíle života ich milovanej dcéry, ktoré zachytili fotografie.

„Zdieľala som jej fotografie, pretože sú pre nás veľmi vzácne,“ povedala mamička.

„Videla som niekoľko rodín zdieľať takéto chvíle a najprv som si nemyslela, že by som to chcela zdieľať. Potom som si však uvedomil, že sa o to chcem podeliť. Chcem si zapamätať tieto posledné chvíle, ktoré sme spolu strávili,“ povedal Casey.

Zoeyina rodina dúfa, že zdieľaním fotografií ich dcéry môžu šíriť nádej a radosť, ktorú Zoey dávala svetu pred svojou smrťou. Chcú, aby Zoey inšpirovala ostatných, aby si navzájom pomáhali, milovali sa a boli vďační každý obyčajný deň.

Žiadna mama ani otec by si nemali prejsť tým, čím si prešli Casey a Ben. Zoey je teraz anjel, ktorý na nás všetkých dohliada z neba. Odpočívaj v pokoji zlatá Zoey.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!

Prečítajte si tiež: