Manžel ju opustil s hluchoslepými trojčatami, no ona sa však vtedy vôbec nevzdala. Láska matky nemá hranice!

Liz je matkou hluchoslepých trojičiek, ktorých stav sa zhoršil, keď ju opustil manžel. Liz a jej manžel už mali 3-ročnú dcérku Sarah, keď zistili, že žena nosí pod srdcom trojičky.

Táto správa bola pre pár prekvapením, pretože sa im takýto zázrak podaril prirodzene. Ukázalo sa však, že to bola pre ich manželstvo príliš veľká záťaž.

Manžel to nezvládol, opustil ju a nechal samú so štyrmi deťmi.

V roku 2000 porodila Liz v 25. týždni tehotenstva trojičky a pomenovala ich Zoe, Sophie a Emma.

Kvôli skorému pôrodu a komplikáciám sa trojčatá narodili slepé. Sophie je čiastočne slepá, má úzke zorné pole, ale vidí farby a tvary. Zoe vie rozlíšiť svetlo a tmu. Emma však nevidí vôbec.

Táto správa zlomila mamičke srdce: „Cítila som sa, ako keby ma zrazil kamión. Nemohla som uveriť, že sa to stalo mojim deťom.“

Liz sa však nevzdala a venovala sa starostlivosti o trojičky a malú dcérku naplno a prijala situáciu takú, aká bola. Potom sa však veci zhoršili.

Lieky, ktoré trojčatá dostali na JIS na liečbu sepsy, poškodili vláskové bunky na kochlei. Výsledkom bolo, že trojčatá stratili sluch okolo dvoch rokov, čím sa stali prvými hluchoslepými trojčatami na svete.

Pojem hluchoslepý opisuje osobu, ktorá je čiastočne alebo úplne slepá a čiastočne alebo úplne hluchá.

A opäť, správa, že jej trojičky sú hluchoslepé, bola pre Liz obrovskou ranou.

Ako im povie, že ich ľúbi? Ako ich upokojí, aby sa nebáli?

„Jedným z mojich najväčších obáv bolo, že si budú myslieť, že sa s nimi mama prestala rozprávať. Sú hluché a slepé. Ako sa s nimi budem rozprávať? Ako sa s nimi dorozumiem? Čo budem robiť?“ 

Ako darom z nebies sa v Lizinom živote objavil George, jej bývalý spolužiak. Hneď ako ju stretol, zamiloval sa do nej. O jej deťoch však spočiatku nič nevedel. Nikto nemohol predvídať jeho reakciu, no bez váhania povedal, že bude stáť Liz po boku a so všetkým jej pomôže. Stal sa rovnocenným partnerom pri výchove Sáry aj trojičiek.

George jej dal lásku, podporu a pomoc, ktorú potrebovala.

Ich vzťah je neustále skúšaný, no darí sa im deň čo deň. Liz povedala, že ich boj priniesol aj niekoľko špeciálnych momentov:

„Je to práca 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Žiadny voľný čas. Žiadna prestávka za dobre vykonanú prácu. Nie sú žiadne dni voľna, no aj tak by som svoj život nezmenil,“ povedal George.

Trojčatá majú pre svoju slepotu niekedy problém rozlíšiť deň a noc, čo vedie ku komplikáciám pri plánovaní.

„Len sa modlím, aby Boh zaplnil diery, ktoré my nedokážeme,“ povedala Liz.

Trojčatá majú už takmer 23 rokov. Rodina sa stiahla z verejnosti, takže nie sú žiadne informácie o tom, ako sa im teraz darí, no veríme, že námaha a starostlivosť rodičov sa vyplatila. Prajeme im všetko len to najlepšie!

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!