Manželia si na svojej záhrade vytvorili takúto krásnu oázu pokoja a prírodný bazén. Trvalo im to viac ako 2 roky a 1500 rastlín!

Anglický manželský pár sa rozhodol pre niečo veľmi originálne na svojej záhrade. Venovali veľkú časť svojho pozemku na vytvorenie úžasného bazéna, ktorý nevyužíva chémiu.

Zabralo  im to dva roky a 1500 rastlín, aby dosiahli svoj cieľ. Výsledok určite stojí za to, pretože na svojej záhrade majú bazén, ktorý nikto iný nemá.

Jon a Caroline sa inšpirovali videom, ktoré videli na internete v roku 2018 a rozhodli sa postaviť svoj vlastný bazén. Chceli vytvoriť prírodné kúpalisko o hĺbke asi 2 metre a veľkosti 7 x 9 metrov.

Nakoniec sa projekt stal pre nich obrovským úsilím.

Chteli na svojej záhrade mať iba prírodné prvky a nechceli používať chémiu. Keď ich štyri deti odišli z domu, mali pre tento projekt dostatok času.

Jednu noc pri popíjaní vína sa o nápade zhovárali a nasledujúci deň si prenajali bager a pustili sa do práce.

Caroline bola na začiatku trochu skeptická, pretože vedela, že Jon vždy začal nejaký projekt, ale nedokázal ho dokončiť. V tomto prípade by ale mala dieru uprostred záhrady. Dúfala, že tento projekt sa stane prelomovým a budú schopní ho spoločne dokončiť. A to sa aj stalo. Prvým problémom sa stal samotný bager, pretože bolo veľmi náročné ho dostať na záhradu.

„Dlhú dobu bola v našej záhrade obrovská diera, čo bol veľmi škaredý pohľad, ale Jon mal víziu a ja som v ňu verila a všetko sa to spojilo,“ povedala Caroline. Na naplnenie bazéna museli priviesť dažďovú vodu potrubím, čo trvalo dlho.

Vďaka tomu ale zmenšili náklady na minimum.

Vodu zviedli z odkvapu a strechy, takže sa bazén napustil sám bez vysokých účtov za vodu.

Okrem bazéna je na záhrade aj sauna a terasa. Rastliny udržujú celý priestor v čistote. Prvé kúpanie bolo pre pár priam nebeské, pretože si naň počkali 2 roky. „Rastliny udržujú kúpalisko v dokonalej čistote a zostáva krásne po celý rok, v zime sa nemusí zakrývať a do našej
záhrady priťahuje veľa zvierat,“ povedala nadšená Caroline. Stavba kúpaliska stále 18 tisíc libier.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Zdroj Foto: jonsnaturalswimmingpooljourney/Instagram

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!