Manželom diagnostikovali istú neplodnosť: Žena však spontánne otehotnela a dokonca rovno aj s identickými TROJČATAMI!

Manželský pár pochádzajúci z Veľkej Británie, Lina a Fabio, snívali o dieťati a tvrdo na ňom pracovali dlhé tri roky. Lekári nedokázali vysvetliť príčinu ich neplodnosti, pretože všetky testy boli v poriadku a neboli u nich zistené žiadne abnormality.

Nakoniec sa manželia rozhodli, že podstúpi asistovanú reprodukciu a narodila sa im dcéra Alba.
Rodičia však túžili po väčšej rodine a chceli dcére dopriať súrodenca.

Začali teda opäť plánovať liečbu pomocou umelého oplodnenia, nakoľko im zostali ešte štyri zamrazené embryá.

Do centra asistovanej reprodukcie sa však už nedostali. Lina sa cítila zle a mala predtuchu, že by mohla byť tehotná, a tak sa rozhodla urobiť si tehotenský test.

Manželia nič neočakávali, pretože im už predtým bola diagnostikovaná neplodnosť, ale na ich úplné prekvapenie sa ukázalo, že Lina je tehotná.

Ešte väčší šok priniesol prvý ultrazvuk, pri ktorom manželia zistili, že budú rodičmi trojčiat – identických trojčiat.

Všetko bolo celý čas v poriadku. Manželia boli v šoku, pretože sú obaja jedináčikovia. Trojčatá sa narodili 12. marca 2020.

„Celé tehotenstvo som cítila úzkosť, pretože som sa bála, že sa môže stať niečo zlé,“ priznala Lina, „Na ultrazvuk sme však chodili každé dva týždne, aby sme sa uistili, že je všetko v poriadku; bolo neuveriteľné sledovať ich rast.“

Podľa amerického Centra pre kontrolu chorôb sú trojčatá oveľa menej bežné ako dvojčatá a identické trojčatá sú zriedkavejšie o to viac. Lekárska komunita dospela k nejasnému konsenzu, že identické trojčatá vznikajú zhruba raz za milión tehotenstiev.

Viacpočetné tehotenstvá však majú vyššie známe riziko komplikácií a takmer všetky „viacpočetné tehotenstvá“ – tehotenstvá zahŕňajúce tri alebo viac detí – sa rodia predčasne.

Je úžasné, keď život dáva ľuďom dary, o ktorých tak dlho snívali.

Dostali nie jedno, ale hneď tri deti, ktoré budú milovať a opatrovať viac ako čokoľvek na svete. Najdôležitejšie je nikdy sa nevzdávať a veriť, že všetko dopadne podľa vašich predstáv a snov. Prajeme celej rodinke všetko len to najlepšie!

Lina a Fabio teraz zaznamenávajú rodinný život na svojej instagramovej stránke s príznačným názvom „Traja malí muži a malá dáma“.

Zdroj Foto: Instagram

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!