Matka „nevedela“ utíšiť v lietadle svoje dieťa a všetci cestujúci okolo nej škaredo zúrili: Našťastie ku nej prišla táto žena a spravila iba niečo ľudské…

Mnohí z nás už pravdepodobne niekedy leteli lietadlom a zrejme tušíte, že dlhá cesta s neposednými deťmi je niekedy utrpenie, o to horšie to je, ak je medzi cestujúcimi aj plačúce dieťa, ktoré sotva zvláda počúvať aj svoju vlastnú matku.

No čo ak cestujete sami s tromi deťmi, ktoré neviete upokojiť?

Podobnú situáciu zažila Kesha Bernard počas letu zo Seattlu do Denveru. Sama je matkou dvoch malých detí, ale tentoraz bola na krátkej dovolenke bez nich, aby si aj ona trochu oddýchla.

V preplnenom lietadle však cestovala aj žena s tromi deťmi – plačúcim batoľaťom, neposednou 3-ročnou dcérou a už o niečo slušnejšie vychovaným starším dieťaťom. Aby boli veci ešte horšie, let mal meškanie, takže všetci cestujúci boli ešte viac nervózny.

Ľudia začali reptať a nadávať, prečo sa matka o svoje deti nepostará, ale tá nevedela, koho skôr upokojiť, či plačúce dieťa, alebo dcéru, ktorá kopala do sedačky pred sebou.

Jedna dospelá žena si dokonca zakrývala uši rukami. Všetci, vrátane letušky, nechali matku trápiť so samotnú a nikto jej nepomohol.
Keďže Kesha vie, ako náročné je zvládnuť deti, rozhodla sa jej pomôcť, hoci sedela na opačnom konci lietadla.

Prišla k matke a spýtala sa jej, či nepotrebuje pomoc.

Žena jej okamžite podala plačúce bábätko a snažila sa zachraňovať situáciu svojej dcéry. Ostatní, namiesto toho, aby sa tiež opýtali, ako môžu pomôcť, čo mohli urobiť už dávno predtým, si hlasno vydýchli. Žena, do ktorej sedačky kopala dievčatko, nahlas povedala: „Sakra, konečne!“

Akoby zázrakom dieťa v náručí cudzej ženy zaspalo.

„Buďte milí a ohľaduplní. Ak niekto potrebuje pomoc, tak mu preboha pomôžte. Sťažovanie si a nadávanie nijako nepomôže, akurát sa osoba, ktorá si nevie rady, bude cítiť horšie.“ Odkazuje ľuďom Kesha.

Je dôležité pomáhať si a mať s inými ľuďmi súcit, pretože ľahko sa môže stať, že sa v koži odsudzovaného človeka ocitneme my sami.

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah.

Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme. 

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om.

Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane.