Matka zachránila svojich 6 detí pred ničivým požiarom: „Vedela som, že najskôr musím deti dostať von a až potom môžem ja zomrieť.“

Bolo skoré ráno 3. septembra 2022. Emma Schols (30), ktorá žije vo švédskom Edsbyne, bola na druhom poschodí svojho domu, keď začula, ako jej syn Albin (4) zdola kričí „Horí!“.

Emma zbehla dole a našla celú obývačku v plameňoch. Albin a jeho braček Oliver (3 roky) sa ukryli v detskom kútiku v obývačke.

„Povedala som im, že musíme ihneď odísť, Albina a Olivera som silno objala, naklonila sa k nim, a skryla ich tak, aby sa ich nedotkli plamene. Keď som otvorila vchodové dvere, cítila som, ako mám za chrbtom oheň. Cítila som, že som si poriadne popálila celú zadnú časť tela,“ povedala Emma pre miestne noviny.

Emma povedala chlapcom, aby utekali k susedovmu domu a poprosili o pomoc, kým sa ona vrátila do domu, aby zachránila ďalšie štyri deti, ktoré boli na poschodí.

Schody zhoreli

Schody na druhé poschodie boli v plameňoch. Emma však dokázala myslieť len na svoje štyri deti.

„Schody boli v plameňoch, takže som vošla priamo do plameňov. Na každom kroku som si opakovala: „Zvládnem to, nebolí to, zvládnem to.“ Vedela som, že tie deti jednoducho musím nájsť,“ povedala Emma.

Na poschodí otvorila balkónové dvere a dcéra Nellie (9 rokov) zišla dole po požiarnom schodisku. Na balkóne bol aj syn William (11). Na chodbe sa nachádzal synček Melwin (7), ktorého Emma tiež vyviedla na balkón. Emma si vtedy spomenula, že jej dcérka Mollie (1) leží v detskej postieľke v spálni.

„Bolo tam toľko dymu, ale videla som ju stáť v postieľke a kričať, plakať a triasť sa – veľmi sa bála,“ povedala Emma.

„Kedysi som ju vedela bez problémov zdvihnúť, ale vtedy bola taká ťažká. Myslela som si, že ju nezdvihnem.  Myslela som, že teraz zomriem. Dala som sa však dokopy a povedala si, že musím dostať von všetkých šesť detí, ktoré som priviedla na tento svet, a až potom si môžem ľahnúť a zomrieť. Nabrala som viac sily a dokázala som ju zdvihnúť z postieľky,“ pokračovala.

Emma bola niekoľko mesiacov medzi životom a smrťou. Bola vážne popálená na 93 percentách tela. Ale prežila po viacerých kožných štepoch, viacerých krvných transfúziách a ťažkom zápale pľúc. Zachránila však svoje deti a aj seba. Prajeme celej rodinke všetko len to najlepšie!

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!