Medvedí cesnak pomôže úplne každému: Vyženie bacilov a zbaví vaše telo toxínov!

Do svojho tela stále častejšie dostávame hromady toxínov a zlých látok, ktoré naše telo zaťažujú. Tým sa samozrejme oslabuje aj náš imunitný systém, čoho následkom sme náchylnejší na viac chorôb a zdravotných problémov.

Nebezpečný je aj stres a zlá nálada, pretože práve tie sú často príčinou mnohých životných problémov. Samozrejme existuje celý rad metód, rád a postupov, ako sa toxínov zbaviť a imunitu posilniť, ale užívanie medvedieho cesnaku patrí medzi tie najlepšie.

Sila tejto rastlinky, ktorá rastie iba na určitých miestach a len veľmi krátku dobu v roku, je neuveriteľná.

Ide o významnú rastlinku, ktorá dokáže rásť vo veľmi hojnom počte, čím vie vytvoriť nádherné zelené koberce. Poznáte ju aj podľa charakteristickej štipľavej vône, ktorou vonia klasický cesnak. Táto vôňa je však ostrejšia a sviežejšia. Je to jedna z prvých bylín, ktorú môžete na jar, marec/apríl/máj vidieť v lese rásť. Ide o veľmi obľúbenú rastlinku s všestranným využitím.

Medvedí cesnak skvele prečisťuje telo, odstraňuje nebezpečné toxíny a škodliviny, a výrazne posilňuje imunitný systém.

Zber sa rozhodne oplatí pre účinky tejto bylinky, avšak si dávajte pri zbere pozor, aby ste si cesnak nepomýlili s konvalinkou, ktorá vyzerá veľmi podobne a rastie v rovnakom období. Konvalinka je jedovatá, ale málokedy sa vyskytujú tieto rastlinky pri sebe. Na zber medvedieho cesnaku sa odporúča hľadať miesta, kde je ho naozaj veľa a tvoria tzv. koberce. Tu budete mať istotu, že zbierate naozaj medvedí cesnak.

Doma ho samozrejme ešte skontrolujte a nezabudnite opláchnuť.
  • Medvedí cesnak podporuje imunitný systém, chráni zdravie a má mnoho pozitívnych účinkov pre vnútornú aj vonkajšiu časť tela.
  • Zlepšuje stav pokožky a urýchľuje hojenie kože.
  • Detoxikuje organizmus a zlepšuje dýchacie cesty, močové cesty a tráviacu sústavu.
  • Znižuje vysoký cholesterol, vysoký krvný tlak a je účinnou prevenciou proti kardiovaskulárnym ochoreniam.
  • Vďaka močopudným účinkom zbavuje telo nadmerného množstva vody.
  • Pomáha zlepšiť funkciu mozgu, pamäte a pôsobí ako balzam na nervový systém.

Konzumácia tejto bylinky napríklad v šaláte, peste alebo polievke sa rozhodne oplatí. Chutí skvele a mnoho ľudí hlási, že po ňom dokonca začalo aj chudnúť.

Tak ako, vyskúšate medvedí cesnak? Poznáte ho? Dajte nám vedieť do komentárov!

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a rodinou a šírte radosť a šťastie vo svojom okolí.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!