Meria len 120 centimetrov a má telo bez svalového tkaniva: Aj napriek zlým prognózam lekárov, však porodila žena tohto krásneho, zdravého chlapčeka!

Každý, kto má deti, vie, že rodič nemá vždy na ružiach ustlané. Je to práca 24 hodín denne, 7 dní v týždni, práca, ktorá si vyžaduje veľa lásky, obety a nespočetné množstvo bezsenných nocí.

Väčšinou ide všetko dobre, no niektorí rodičia čelia oveľa väčším výzvam, ako si väčšina z nás dokáže predstaviť.

Sheree Psaila mala obzvlášť ťažké postarať sa o svojho syna, pretože ho nedokázala zdvihnúť. „Niekedy za mnou príde s plačom a ja nemôžem nič robiť,“ hovorí matka a dodáva: „Musím počkať, kým mi niekto pomôže a zodvihne ho, utíši.“

Aký je dôvod? Sheree má vzácne genetické ochorenie, ktoré jej spôsobuje nedostatok svalového tkaniva na rukách a nohách. Faktom však aj napriek ťažkostiam s výchovou syna je, že v sebe dokázala niesť zázrak.

Rodičia Sheree boli od jej narodenia varovaní, že sa pravdepodobne nedožije jedného roka života. Po 20 neúspešných operáciách bola Sheree predurčená na život na invalidnom vozíku a musela byť umiestnená do špeciálnej školy. Sheree však nenechala iných rozhodovať o tom, aký bude jej život.

Svojho budúceho manžela Chrisa spoznala počas štúdia na univerzite. Má tiež genetické ochorenie, ktoré postihuje jeho kríže.

Pár sa zosobášil v roku 2015 a túžili mať vlastné deti, aby si vytvorili vlastnú plnohodnotnú rodinu. Žiaľ, po prvom tehotenstve museli ísť na potrat, no po prežití veľkého žiaľu sa rozhodli skúsiť to znova. „Lekári mi povedali, že pravdepodobne nemôžem mať deti, hoci mi nikdy neuviedli žiadny konkrétny dôvod, prečo by to nebolo možné,“ hovorí Sheree.

Keďže Sheree meria iba 120 centimetrov, lekári si mysleli, že dieťaťu v jej vnútri môže pomôcť vyrásť iba zázrak. Čoskoro ich však čakal veľký šok.

Sheree a Chrisovi sa ako zázrakom narodil syn cisárskym rezom. Chlapček, ktorý dostal meno Hayden, vážil pri narodení necelé 3 kilogramy a bol zdravý. Netrpel žiadnou z chorôb, ktorými trpia jeho rodičia.

Kvôli nedostatku svalového tkaniva má však Sheree problém svojho syna nosiť. Sotva dokáže držať krok s Haydenom. Našťastie má päť dní v týždni asistenta, ktorý jej pomáha so starostlivosťou o syna.

Napriek každodenným problémom je Sheree šťastná, že je matkou svojho malého zázračného chlapca.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!