Mladá žena si kúpila tieto opustené verejné záchody a premenila ich na toto úžasné bývanie! WOW!

Denne okolo opustených verejných toaliet prešli stovky, možno aj tisíce ľudí. Nikto sa ani nenamáhal premýšľať nad tým, ako by bolo možné priestor využiť.

Tak to bolo až do chvíle, než sa okolo prešla Laura Jane Clark, ktorá sa živí architektonickými návrhmi.

Keď uvidela Laura rozpadajúce sa podzemné záchody Crystal Palace Parade postavené v roku 1929 a naposledy použité v 80. rokoch mala dokonalú predstavu.

Zabednené schodisko na toalety si všimla v roku 2005, po ukončení vysokej školy a presťahovaní sa do Londýna.

Keď priestor uvidela, nevšímala si zničených záchodov ani neporiadku. Mala dokonalú predstavu o tom, ako by mohla interiér zmeniť k dokonalosti a znovu mu vdýchnuť život. Začala plánovať a čoskoro sa jej sen stal skutočnosťou.

Podzemný priestor má rozlohu 183 metrov štvorcových.

Chcela tu vytvoriť bar alebo malé kino, ale k takémuto plánu nedostala povolenie. Práve preto jej nezostalo než z priestoru urobiť nádherný dom.

Aj keď je Laurin hlavnou prácou návrh a plánovanie, nelenila a pustila sa do práce sama. Demolovala priečky, stavala nové, inštalovala elektrické rozvody a maľovala steny.

Od roku 2011 do 2016 sa snažila priestor zrekonštruovať, vdýchnuť mu život a dať mu novú funkciu. V interiéri vytvorila nádhernú kuchyňu v tmavo červenom odtieni s mnohými modernými prvkami. Po verejnej toalete nezostala žiadna známka a celý priestor je plný dezénových doplnkov a moderných kusov nábytku.

Nechýba tu šatňa, miesto pre odpočinok, príjemná kúpeľňa a tiež veľmi komfortné spálne. Všetko je tvorené v duchu minimalizmu, doplnené o biele alebo červené dlaždicové obloženia a výrazné zastúpenie tu má aj čierna.

A v neposlednom rade Laura dala kúpeľni trochu vylepšenia, čo poviete?…

Vchod do domu je pôsobivý, pretože do neho vedie niekoľko schodov. Dom má len strešné okná, ale aj tak je dokonale presvetlený a majiteľka má naviac dokonalé súkromie, ktoré len tak niekto nenaruší. Je to pre ňu dom snov. Uznáva, že to nemusí byť vhodné pre každého, ale ona je so svojou prácou spokojná.

Zdroj: http://crystalpalacetoilets.blogspot.com/

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho so svojimi priateľmi.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om.

Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane.